Народний депутат Руслан Марцінків довів до лікарняного ліжка дружину підприємця, якому розвалив кувалдою паркан довкола будови

Попри те, що самовільна забудова в Івано-Франківську вже давно набула системного характеру, серйозно міняти саму систему ніхто не наважується. Борцям з «будівельним свавіллям» набагато легше взяти кувалду і трощити дрібних підприємців, здобуваючи в такий нехитрий спосіб популярність серед електорату.

«Серп і молот – смерть і голод!» - одне з традиційних гасел партії «Свобода» на мітингах та публічних акціях. Засуджуючи комуністичну символіку, народний депутат України озброївся одним із її атрибутів і кинувся на боротьбу з так званими самобудами.

Дебют з кувалдою у Марцінківа відбувся ще півтора місяці тому по вул. Стуса, 25 в Івано-Франківську. Разом з однопартійцями нардеп зруйнував паркан та фундамент, який призначався для будівництва зупинки громадського транспорту. Після видовищного шоу прес-служба «Свободи» поширила повідомлення, що під вікнами житлових будинків підприємець Василь Герасимко зібрався будувати двоповерхівку. І тому нардепу, мовляв, нічого не залишалося, як взяти до рук кувалду.

Про те, що він там зібрався споруджувати двоповерховий будинок, сам підприємець дізнався з повідомлень у ЗМІ. Адже він вісім років збирав документи на облаштування зупинки громадського транспорту. Тому, маючи на руках всі дозвільні документи на початок будівництва, Герасимко написав скаргу у прокуратуру та оскаржив діяння нардепа у суді.

У гонитві за електоральними симпатіями Марцінків не зупинився на одному паркані. Так, 26 липня на чолі з Русланом Марцінківим «свободівці» знесли паркан по вул. Набережна, 32. Цього разу «свободівці» пояснили, нібито під стінами житлового будинку мав з’явитися розважальний центр. А підприємця Романа Сливку, який за парканом планував розширити свій магазин, звинуватили у нападі на народного депутата. «Я побачив, що він розбиває мій паркан, схопив молоток і відразу його відпустив. Ось весь напад на депутата, - розповідає підприємець. - В будь-якому разі це моя власність. Я викликав міліцію і написав заяву. Вони поїхали, потім повернулися забрати молоток і звинуватили мене у заволодінні чужим майном».

Через два тижні, коли підприємець відновив огорожу, Марцінків повернувся на Набережну, 32 і вдруге розтрощив її.

 Не домовилися?

Роман Сливка свого часу облаштував магазин на першому поверсі по Набережній, 32. Згодом захотів його розширити і в 2007 році отримав дозвіл міської ради на проведення проектно-пошукових робіт. Підприємець не заперечує, що не знайшов спільної мови з деякими мешканцями будинку, які виступили категорично проти забудови.

23 лютого 2010 року сесія Івано-Франківської міської ради дала підприємцю дозвіл на сервітутне користування реальною часткою прибудинкової території площею 0,06 га для обслуговування торгових приміщень. У додатку до рішення сесії строк дії договору на сервітутне користування визначався терміном в один рік. Натомість юристи міськвиконкому у самому договорі прописали тривалість його дії на 10 років.

Коли виявилася невідповідність у документах, обранці списали халатність на своїх попередників, і, щоб врегулювати непорозуміння, 20 жовтня 2011 року сесія міськради скасувала своє ж рішення. «Вони мені дали ділянку, а потім  її забрали. Це що, розвод по-державному?!» - обурюється підприємець.

Нагадаємо, що за українським законодавством, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення. Втім, міськрада пішла далі і звернулася до суду про визнання недійсним договору міськради з підприємцем. Справа дійшла до Вищого господарського суду України, який залишив за підприємцем право користуватися землею.

За скаргами сусідів Сливку регулярно відвідують перевірки з усіх інстанцій. «Були перевірки з міліції, з управління торгівлі, з інспекції благоустрою і з водоканалу, з фонду комунальної власності. Дехто вже по другому колу ходить», - розповідає підприємець.

Обидві сторони конфлікту зверталися до міської влади. Розпорядженням міського голови була створена комісія, яка займалася врегулюванням будівельного конфлікту, проведено кілька нарад за участю забудовника, мешканців будинку, міської влади, в тому числі й Руслана Марцінківа, який на той час був секретарем міськради. Роман Сливка зазначає, що свого часу деякі мешканці будинку «за порозуміння» натякали на моральну компенсацію, а представники політичної партії «Свобода» пропонували «за підтримку» облаштувати дитячі майданчики, які в майбутньому мали відкритися під партійними прапорами.

Однак, попри те, що довгождане будівництво торгових приміщень так і не розпочалося, підприємець з 2010 року щороку сплачує близько 20 тисяч гривень за користування земельною ділянкою. «Я вже не радий цьому, але нема куди вертатися. Занадто багато грошей вкладено. Нехай мені компенсують витрати, і я поступлюся. Адже якщо у документах щось неправильно, то це міська влада мене ввела в оману», - каже Сливка.

 Марцінків поверне кошти?

Попри рішення всіх судів, народний депутат України Руслан Марцінків стверджує, що орендні відносини підприємця з міською радою закінчилися у 2010 році. «Є програний суд. Ми розуміємо, на якій стороні суди. Ми розуміємо, що, маючи в цій державі гроші, маючи владні важелі, можна вигравати судові спори. Але орган місцевого самоврядування не надавав цьому підприємцю права оренди землі. Земля сьогодні є виключно комунальною власністю. Тому вважаємо це будівництво незаконним і ми вважаємо, що громадськість повинна впливати на таких недобросовісних підприємців», - каже нардеп. А на те, що підприємець сплачує оренду до міського бюджету, Марцінків відповідає: «Ми його не змушуємо платити. Ми йому повернемо кошти. Тобто він незаконно платить, тому що рішення сесії скінчилося».

У свою чергу, міська влада переконана, що підприємець повинен домовитися з громадою. При цьому перший заступник міського голови зазначає, що мешканці будинку не готові до компромісу. «Підприємець отримав дозвіл на початок будівельних робіт. Раз він отримав дозвіл, значить в нього документи відповідають чинному законодавству», - каже він.

Після другого «приходу» Марцінківа з кувалдою дружина Романа Сливки потрапила на лікарняне ліжко і досі перебуває у неврологічному відділі Івано-Франківської міської клінічної лікарні. Підприємець зазначає, що більше місяця тому звернувся до обласної та генеральної прокуратури. Втім, досі не отримав відповіді. Наразі він збирає документи, щоб звернутися до суду. «Руслан Марцінків знайшов черговий привід попіаритися і трохи розім’ятися. Я розумію, що він як депутат недоторконаний, тому, доки він у Верховній Раді, все йому зійде з рук. Але всьому має бути межа», - каже підприємець.

 

Марія ГАВРИЛЮК

Леся, 06.09.2013 16:15Вибір редакції

Найпопулярніші новини