Законотворча діяльність Олександра Сича

За півроку роботи у парламенті Олександр Сич самостійно та спільно з іншими депутатами ініціював 13 проектів нормативно-правових актів – 8 законопроектів і 5 проектів постанов. На цей час жоден з документів не набув чинності, оскільки ще не виносився на голосування у Верховній Раді або був відхилений (проект постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: «Про забезпечення конституційних гарантій на рівний доступ та якість вищої освіти в Україні» (10 липня 2013 року). Більшість законотворчих ініціатив депутата стосується сфери освіти та відповідає профілю Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, в якому Олександр Сич є першим заступником голови комітету.

З низки законотворчих ініціатив, у розробці яких брав участь депутат, одна спрямована на просування інтересів виборчого округу № 83, від якого Олександр Сич обраний депутатом Верховної Ради України. 21 червня 2013 р. Олександр Сич разом з колегою по фракції ВО «Свобода» Русланом Марцінківим зареєстрували законопроект під номером 2400а, що передбачає внесення змін до державного бюджету України на 2013 рік та виділення з нього субвенції на соціально-економічний розвиток м. Івано-Франківська у розмірі понад 32 млн грн.

Самостійними законотворчими ініціативами депутата є проект постанови «Про відзначення
80-річчя від дня народження академіка Мирослава Стельмаховича» та законопроекти, що прямо стосуються профілю Комітету з питань науки і освіти, в якому працює Олександр Сич, а саме: про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо комплектації груп дошкільних навчальних закладів та врегулювання інших питань у галузі освіти); про внесення доповнень до статті 45 Житлового кодексу Української РСР (щодо забезпечення права педагогічних працівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів на отримання житла в першочерговому порядку); про внесення доповнень до статей 18 та 30 Закону України «Про вищу освіту» (щодо сприяння працевлаштуванню студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад'юнктивів) та докторантів); про внесення змін до статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо закупівлі продуктів харчування для загальноосвітніх навчальних закладів).

Серед низки законопроектів, що Олександр Сич ініціював спільно з іншими колегами по парламенту, є проект Закону «Про вищу освіту» (ініціатори: Яценюк А.П., Кличко В.В., Тягнибок О.Я., Гриневич Л.М., Оробець Л.Ю., Павленко Р.М., Розенко П.В., Сич О.М., Фаріон І.Д.) та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони штучного переривання вагітності (абортів)» (ініціатори: Сич О.М., Зелик Р.Б., Марцінків Р.Р.).

Леся, 22.07.2013 09:36Вибір редакції

Найпопулярніші новини