Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу


16 травня біля пам'ятного знака Першій Українській церкві Івано-Франківський Карітас провів акцію “Вшанування пам'яті людей, які померли від СНІДу”. Священнослужителі провели панахиду за душами померлих, після чого на знак пам'яті молодь запалила свічки, викладені у формі символічної стрічки

“З благословення владики Володимира Війтишина Карітас розпочинає проект по допомозі ВІЛ-інфікованим і по запобіганню поширення цієї недуги у суспільстві, оскільки церква ніколи не стоїть осторонь проблем, які людина зустрічає на своєму життєвому шляху, - прокоментував директор БФ “Каріатс Івано-Франківськ УГКЦ”, отець-мітрат Володимир Чорній. -  Господь дає нам дар життя, ми повинні його цінувати і навчити інших цінувати його. Сьогодні неможливо знайти винних, у тому, що ВІЛ/СНІД так швидко поширився в Україні. Винні ми всі, бо ми створили це суспільство, у якому ця недуга прогресує. Винні також і священики, які недопрацювали, не пояснили, бо цією хворобою заражаються якраз через недотримання заповідей Божих. Ми змушені зупинити цю недугу, щоб не залишати майбутнім поколінням такий страшний спадок, як ВІЛ-інфекція”.

Цією акцією Карітас хотів привернути увагу спільноти до проблеми  ВІЛ/СНІДу і нагадати, що у людини завжди є вибір. Як зауважив Володимир Місюра, лікар-інфекціоніст Центру СНІДу, сьогодні переважає статевий шлях інфікування — 56% від усіх зареєстрвоаних випадків. Україна сьогодні є лідером серед європейських держав по темпах розповсюдження ВІЛ/СНІДу. В Україні зареєстровано — 223.500  інфікованих, але це тільки ті, які стали на облік. “На Прикарпатті діагностовано 1800 випадків ВІЛ-інфекції, але більшість з цих людей не стали на облік, бо повідомили про себе неправдиві дані. Сьогодні вони ходять серед нас і продовжують бути джерелом інфекції”, -- наголосив лікар. Найбільшою проблемою у лікуванні ВІЛ-СНІДу, на думку медика, є те, що хворих привозять в лікарню на останній стадії хвороби, коли допомогти вже неможливо. Щороку в Україні від СНІДу помирає майже 3000 людей, а на Прикарпатті — понад 300.

Щоб попередити смертельні випадки, соціальні працівники закликають здорових людей частіше обстежуватися (обстеження є анонімним), а хворих — не замикатися у собі, а звертатися по допомогу. 

“В особі соціального працівника ви завжди знайдете друга, який стане на вашу сторону навіть у найгіршій ситуації і надасть кваліфіковану допомогу”, - наголошує Галина Боднар, директор обласного Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді. 

Її колега з міського ЦССДМ Леся Дикун зауважує, що  День пам'яті померлих від СНІДу дуже важливий для живих: “У цей кожен повинен задуматися над вартістю життя, над тим, як прожити його правильно”.

 

Суспільство має зрозуміти, що кожен має право на помилку, але також на шанс, щоб її виправити, вважає Олександр Гринь, представник БФ “Захід Шанс”, який опікується ВІЛ-інфікованими. “Колись ми допустились помилки і стали на неправильний шлях — вживали наркотики. Але ці люди такі самі, як усі, вони потребують співчуття і розуміння, бо стигма і дискримінація у суспльстві ВІЛ-інфікованих призводить до того, що хворі замикаються у собі, приховують свою проблему, і, як наслідок, щороку ми ховаємо наших друзів”.

 

Наприкінці акції волонтери Карітасу та організацій-партнерів роздавали перехожим інформаційні матеріали, а також провели ряд конкурсів та вікторин для молоді на знання небезпек ВІЛ-СНІДУ та шляхів убезпечення від цієї недуги. Акція відбулася за підтримки Івано-Франківської міськради. Співорганізаторами є Управління освіти та науки, обласний та міський центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласна інфекційна лікарня, обласний центр по профілактиці та боротьбі зі СНІДом, БФРЦ “Захід Шанс”. Захід відбувся за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ (Люди, які живуть з ВІЛ)”.

Леся, 17.05.2013 09:23Вибір редакції

Найпопулярніші новини