У Карітасі навчали родини, що опинились у скрутному становищі, захищати свої права

Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» у своїй роботі приділяє велику увагу правовій освіті дітей, які є учасниками соціально-психологічної програми та їх батьків. До правового лікбезу завжди долучають фахівців. Одним із таких заходів, направлених на забезпечення правової освіти серед сімей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях стала зустріч батьків із представниками Головного управління юстиції та Управління соціального захисту населення Департаменту соціальної політики ОДА.

Про види державної соціальної допомоги, включаючи багатодітні, неповні сім`ї,  інвалідів (дітей і дорослих) та інші сім`ї пільгових категорій, про їх порядок оформлення і розміри виплати, батькам розповідала Галина Базюк, заступник начальника Управління соціального захисту Департаменту соціальної політики.

Питання захисту житла, яке надзвичайно хвилювало батьків,  містить багато підводних каменів, які не обійти без фахової допомоги чи поради. Про  обов’язки батьків щодо захисту майнових та житлових прав дітей, про основні аспекти порядку приватизації та розподілу житлового майна надали інформацію спеціалісти відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації головного управління юстиції в Івано-Франківській області Назарій Саведчук та головний спеціаліст відділу Катерина Шумська.

Батьки також отримали відповіді на свої питання щодо права на отримання аліментів, на пенсію (ознайомлення із змінами в новому пенсійному законодавстві), порядку призначення житлових субсидій. 

«Щоб запобігти порушенню своїх прав, а в разі порушення – захистити, то потрібно їх знати» - підсумувала зустріч пані Галина. Захід відбувся в рамках проекту «Психоемоційна та соціальна робота з дітьми, які опинилися в складних життєвих ситуаціях» на базі відділу освіти Богородчанської РДА

Леся, 23.04.2013 15:38Вибір редакції

Найпопулярніші новини