Карітас провів круглий стіл по роботі зі “складними” дітьми

Минулої п’ятниці БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»  провів  круглий стіл на тему  «Актуальність та особливості організації соціально-психологічної роботи, спрямованої на допомогу сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах». В роботі круглого столу прийняли участь соціальні педагоги та практичні психологи ЗОШ Богородчанського району,  духовенство, журналісти.

Підвищення соціальної безпеки  дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та сприяння їхній адаптації в складних життєвих ситуаціях є досить актуальними завданнями у районах. Працівники Карітасу спільно з освітянами впродовж двох років здійснюють соціальний супровід для дітей. Робота направлена на забезпечення психологічного комфорту,  потреб у спілкуванні, запобіганню негативного впливу оточення. Велика увага приділяється   мотивації до навчання, пізнанні себе, розвитку своїх здібностей,  потреби в самореалізаці та забезпеченні нових соціальних контактів, що сприяють покращенню адаптації та соціалізації дітей та підлітків.

Директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о.Володимир Чорній зробив наголос на важливості співпраці відділу освіти Богородчанської РДА з Карітасом у наданні допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах: «Тільки спільними зусиллями влади, вчителів, Карітасу, ми можемо досягнути успіхів у нелегкій роботі, направленій не тільки на допомогу окремій дитині, а й ближньому її оточенню. І важливо до своєї роботи залучати духовенство».

Учасники круглого столу ознайомились з результатами соціально-психологічної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, організованою БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» на базі відділу освіти Богородчанської РДА. Про основні аспекти психологічної  діяльності, що забезпечують психічне здоров’я дітей, основні завдання, які стоять перед психологічною службою системи освіти у вирішенні проблем дітей та їхніх сімей у своїй доповіді  розповіла методист районного методичного кабінету  п.Олександра Фесюк. Практичні психологи та педагоги шкіл Богородчанщини поділилися своїм досвідом у взаємодії з батьками,  розповіли про роль дозвіллєвої діяльності у житті дітей та обговорили основні напрямки роботи щодо покращення соціальної адаптації та безпеки дітей.

Захід відбувся в рамках проекту «Психоемоційна та соціальна робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих ситуаціях» за фінансової підтримки Єпархії Грац

 

Леся, 30.04.2013 15:22Вибір редакції

Найпопулярніші новини