На Надвірнянщині відкрито музей нафтопромислів Галичини

У селі Пнів Надвірнянського району почав діяти перший в Україні музей нафтопромислів Галичини. Унікальна музейна установа, створена з ініціативи громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району», розмістилася на території навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз», де готують фахівців багатьох робітничих професій.

В експозиціях музею представлено документи, що стосуються видобутку нафти на Прикарпатті у 18-19 століттях, макети, колекцію гасових ламп. Основні експонати, серед яких нафтові об’єкти та обладнання в натуральну величину, встановлені для огляду відвідувачів під відкритим небом.

«У зовнішній експозиції розміщено вісім експонатів, найстарішим з яких є установка групового приводу насосів, - розповів голова ГО «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук. -  Представлено також обладнання, що стосується виникнення нафтової промисловості, зокрема, установка для ручного буріння свердловин, нафтові копанки, клепані резервуари. Є й сучасне обладнання. Це верстат-гойдалка, фонтанна арматура, польова гребінка»

Відкриваючи музей, працівники нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз» вітворили давні процеси видобутку нафти. Учасник театралізованого дійства Володимир Молдавчук розповів першим екскурсантам музейної установи про важку і ризиковану працю, пов’язану з процесами збирання нафти у копанках, розпочатими на Прикарпатті більш ніж 240 років тому.

У вітальному слові директор департаменту промисловості та інфраструктури ОДА Павло Арвармченко наголосив, що «інформація, зібрана у музеї нафтопромислів Галичини, є не лише унікальними історичними експонатами, а й буде використовуватися для підготовки майбутніх працівників нафтовидобувної галузі, а це надзвичайно важливо».

Також використовуючи музейні експонати та документи планують створення книг та документального фільму.  Вже невдовзі експозиція музею поповниться відомостями про людей, причетних до справи видобутку нафти. За наявності коштів заплановано також відтворити нафтовий шип, основну споруду нафтовидобутку 19 ст.

Леся, 14.10.2013 13:18Вибір редакції

Найпопулярніші новини