Влада не зможе легко «нейтралізувати» нових лідерів протесту за ремонт дороги в Делятині – Андрійович

Журналіст Михайло Андрійович для «Малакави»:

«Заяву громадських активістів щодо акції громадської непокори по результатах ремонту дороги Делятин-Яблунів варто розглядати в більшій мірі в політичному контексті.

Уявне, стало явним. Дійсно, обласна влада злукавила – коштів на повноцінний ремонт явно не було, як і немає нині. І вряд чи будуть заплановані в наступному бюджетному році. Лише завдячуючи «самопожертві ПБС (чи нардепа О. Шевченка), частину дороги відремонтовано. Зрозуміло, те, що першочергово відремонтовано «надвірнянську» ділянку, не влаштовує косівську громаду.

Нині кошти на утримання доріг області виділені Кабміном – та обласна влада має намір потратити їх на інших проблемних ділянках. Вже має місце боротьба за їх «освоєння» фірмами, підконтрольними тим чи іншим нардепам.

Варто зауважити, що в процесі акції блокування сформувалася нова група лідерів, авторитет котрих досить високий серед жителів. В першу чергу, це капелани Михайло Арсенич та Микола Мединський. Якщо владі вдалося легко «нейтралізувати» зачинщика ідеї ремонту дороги депутата облради Михайла Ерстенюка – то вчинити аналогічно із священиками влада не спроможна. Хоча, має місце інформація, що намагалася це зробити шляхом впливу на вищестояще керівництво УГКЦ.

Таким чином, ні голова Івано-Франківської ОДА О. Гончарук, ні голова облради О. Сич, не в змозі приписати собі в заслуги «досягнення» по ремонту доріг області. Громади, очолювані авторитетними лідерами, несуть неабияку загрозу проведенню майбутніх виборів».

 

Леся, 08.09.2018 10:27Вибір редакції

Найпопулярніші новини