За 2013 рік ЄРЦ взяло участь в 269 судових спорах

Комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» упродовж 2013-го року взяло участь у 269 спорах в судах різної юрисдикції. Загальна оцінка майнових спорів склала 1 294 992,05 грн.

Найбільшу кількість – 143  спори – ЄРЦ провів у судах загальної юрисдикції (на суму 133841,37 грн.) у якості стягувача по наказному провадженні, за яким здійснюється стягнення боргу з неплатників за житлово-комунальні послуги.

73 спорів в судах загальної юрисдикції, ЄРЦ ініціював у якості позивача на суму 105370,5 грн. З них 67 судових суперечок було ініційовано щодо споживачів, які ухилялись від підписання договору про надання житлово-комунальних послуг.

Суди, виходячи з рішення Верховного суду України, ухвалювали рішення про визнання договору укладеним, визнаючи таким чином договірні правовідносини з моменту передачі відповідних будинків на баланс підприємства.

Крім того, в даний час на стадії судового розгляду перебувають два позови ЄРЦ про спростування недостовірної інформації.

У двох спорах КП «ЄРЦ» взяло участь у якості цивільного позивача у кримінальній справі (потерпілого) по крадіжках лічильників активної енергії та крадіжках електричного кабелю на суму 3285,5 грн.  Вироками Івано-Франківського міського суду цивільні позови КП «ЄРЦ» задоволено.

30  спорів в судах загальної юрисдикції ЄРЦ провів у якості відповідача. Більшість ухвалених рішень були позитивними для комунального підприємства.

Юристи ЄРЦ ініціювали також одинадцять спорів майнового характеру у господарських судах всіх інстанцій. Переважно мова йшла про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з юридичних споживачів.

Ще кілька спорів щодо дій органів державної влади перебувають на стадії судового розгляду. Зокрема, мова йде про суперечку з Антимонопольним комітетом та органами Державної фінансової інспекції.

Прес-служба КП «ЄРЦ»

Леся, 27.03.2014 09:53Вибір редакції

Найпопулярніші новини