Янукович підписав мовний законопроект

Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики".

Про це повідомили у прес-службі президента.

Також Янукович доручив Кабміну утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави... та подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.

У дорученні Президента також йдеться про необхідність забезпечити невідкладне розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

«Великі аферисти зробили велику чорну справу. Дивно було би, якби навпаки Янукович зіграв з Литвином в хорошого і поганого поліцейського і не підписав мовний законопроект», — відзначив в коментарях «Малакаві» народний депутат України від фракції «БЮТ-Батьківщина» Дмитро Шлемко.

За його словами, тепер Партія регіонів може говорити своєму російськомовному електорату про те, що вона виконує свої обіцянки.

«Нічого страшного, що вони не мають хліба, їм тепер будуть казати, що вони мають язик», — каже нардеп і додає, що мовна карта не принесе Партії регіонів тих політичних дивідендів, на які вона розраховувала.

«Останні соціологічні дослідження показали, що українців більше хвилює безробіття та підвищення цін, а не мовне питання, тому сумнівно, що Партія регіонів заробить на мовному законі багато голосів виборців», — вважає Дмитро Шлемко.

За його словами, на жаль, зараз змінити ситуацію не можна, уже не допоможуть пікети і акції протесту, поїзд пішов. Виправити ситуацію зможуть тільки депутати від Об’єднанної опозиції, які прийдуть до парламенту нового скликання та сформують більшість. Тільки вони зможуть відмінити ганебний мовний закон.

Леся, 08.08.2012 17:41Вибір редакції

Найпопулярніші новини