Минулого року дітьми або за їх участі було скоєно 137 злочинів, в тому числі одне вбивство - Бойчук

На Прикарпатті рівень «дитячої» злочинності не зростає у порівнянні з попередніми роками. Водночас це не має бути приводом до зменшення зусиль працівників поліції щодо протидії вчиненню неповнолітніми правопорушень, зокрема кримінальних, про це у Фейсбуці пише начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУ Нацполіції в області Алла Бойчук.

 За її інформацією, упродовж 2017 року на території Івано-Франківської області дітьми або за їх участю було скоєно 137 злочинів. Як свідчить їх аналіз, понад дві третини з них мають майновий характер.

«Торік юні правопорушники вчинили 88 крадіжок, 8 грабежів, 3 шахрайства. Крім того, на «рахунку» неповнолітніх 2 факти заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, 1 вбивство, 3 незаконних заволодіння транспортними засобами, 6 хуліганств, а також 4 наркозлочини», - розповідає Бойчук.

За її словами, практично кожне п’яте кримінальне правопорушення торік було скоєне дітьми спільно з дорослими організаторами, а кожне шосте – підлітками, які раніше вже вчиняли злочини. Загалом за минулий рік кримінальнокарними діями «відзначилися» 103 неповнолітніх.

«Основні причини, які сприяють злочинності серед неповнолітніх, як правило мають коріння в сімейному середовищі. Зокрема, нерідко виявляється, що у юного правопорушника немає батька чи матері або ж батьки тривалий час перебувають на роботі за кордоном. До вчинення злочинів дітей часом підштовхує скрутне матеріальне становище сім’ї. Хоча дедалі частіше трапляються випадки, коли в поле зору правоохоронців за скоєння кримінальних правопорушень потрапляють підлітки із цілком, здавалося б, благополучних і заможних родин. Тут передумовою протиправних вчинків дітей зазвичай стає неналежне їх виховання батьками. Не малу вагу має й негативний вплив середовища, у якому діти проводять дозвілля, а також незайнятість молоді в позаурочний час», - розповіла Алла Бойчук.

Леся, 10.01.2018 12:48Вибір редакції

Найпопулярніші новини