Треба обов’язково навчити дитину казати «ні» тим, хто вмовляє піти на ризик - Бойчук

Особливої популярності у молодіжному середовищі як варіант самоствердження останнім часом набули селфі, задля яких молоді люди готові йти навіть на невиправданий ризик. Щоб похизуватися у соціальних мережах «вдалим» фото, юнаки та дівчата, не замислюючись позують на дахах рухомих поїздів, під мостами, на карнизах висотних будинків, в інших небезпечних місцях. Про це у Фейсбуці пише начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУ Нацполіції в області Алла Бойчук.

«На жаль, нерідко такі селфі коштують дітям життя. Як же вберегти дитину від смертельнонебезпечного захоплення? Передусім важливо вчасно пояснити підліткові, що самі фотографії не несуть шкоди, але існує реальна небезпека залежності від схвальних відгуків у користувачів соцмереж, а для цього потрібне постійне посилення шокуючого ефекту. І тоді дитина шукатиме те, що забезпечить їй бажану увагу та необхідну свободу від дорослих», - відзначає Бойчук.

Крім того, за її словами, виявляється, що діти нерідко просто не поінформовані, що такі речі є вкрай небезпечними.

«Вони не завжди адекватно оцінюють рівень небезпеки, який чатує на них у пошуках адреналіну. А тому дорослим просто необхідно вести з дітьми діалог – пояснювати, ділитися особистим досвідом або запрошувати ділитися досвідом тих, хто сам потрапляв у схожі небезпечні ситуації. Треба обов’язково навчити дитину казати «ні» тим, хто вмовляє піти на ризик і бути в цьому категоричними і послідовними», - говорить Бойчук.

Психологи закликають батьків більше спілкуватися з дітьми, у яких проявилися натяки на схильність до небезпечних селфі, цікавитися, чи є серед їх друзів такі «круті» руфери, трейнсерфінгери, трейсери та джампери, що можуть стати прикладом для наслідування дитині.

«І, звичайно, наголошувати синам та донькам, наскільки вони важливі та дорогі для близьких та рідних, навіть без надзвичайних «подвигів» і вмінь. І тоді можливо підліткам не доведеться шукати слави у небезпечних місцях», - додає Алла Бойчук.

Леся, 05.01.2018 16:21Вибір редакції

Найпопулярніші новини