Юридична освіта, досвід та політична незаангажованість – нардеп запропонував механізм обрання голови ГПУ

Народний депутат від Прикарпаття Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект, який покликаний встановити чіткі законодавчі запобіжники політично вмотивованим призначенням генеральних прокурорів у майбутньому, про це він повідомив у Фейсбуці.

«Світова практика підтверджує, що прокуратуру має очолювати людина з вищою юридичною освітою з відповідним досвідом роботи в правоохоронній системі», - відзначив нардеп.

Законопроект визначає порядок призначення генерального прокурора на посаду. Кандидат має бути не лише юристом, а й володіти бездоганною репутацією та мати 5-ти річний стаж на керівній посаді.

«Також генпрокурор не може бути політично ангажованим, що засвідчується вимогою «претендент не є і не був членом жодної політичної партії»! А найголовніше - кандидатура на посаду генпрокурора має визначатися в результаті чесного конкурсу із залученням міжнародних фахівців», - відзначив нардеп.

За його словами, лише чіткий законний незалежний механізм призначення та звільнення генерального прокурора здатен перетворити прокуратуру на дійсно незалежний та дієвий правоохоронний орган.

Леся, 02.01.2018 14:19Вибір редакції

Найпопулярніші новини