Доповідь Романюка по сланцевому газу

Д О П О В І Д Ь
депутата Івано-Франківської обласної ради
Юрія Романюка
Короткий юридично-правовий аналітичний звіт щодо Угоди

Текст проекту даної угоди містить в собі, на момент розгляду, ухвалення та підписання, цілу низку грубих нехтувань та протирічь вимогам Конституції України, Земельному кодексу, Водному кодексу, Закону України “Про надра”... 

1. Відсутня обов”язкова Державна екологічна експертиза (ст.11 ЗУ “Про розподіл продукції”
2. Пункт 39 Угоди: “Відмова від імунітету держави”.
“Держава відмовляється від імунітету виключно для цілей цієї Угоди. Така відмова поширюється на всі судові рішення, рішення міжнародних комерційних арбітражів, рішення у провадженнях щодо попереднього забезпечення позову, а також виконання рішень судових та арбітражних органів”. (стор. 123).
3. Встановлене п.28.1., та 30.3. проекту Угоди право інвестора без квот продавати за кордон видобуті вуглеводні, що належать Інвестору, так і Державі. В п.28.2. існує механізм подачи письмової заявки на право отримання своєї частки не коштами, а вуглеводнями, лише через 180 днів.
4. Пункт 1.1. однозначно говорить, що під термінами “Видобуті вуглеводні” (стор.5); “Вуглеводні” (стор.6); “Договірна ділянка” (стор.7); “Дозволи” (стор.7); а також весь зміст п.п. 2.1.; 2.2.; 2.3.; 2.4. - А), С), G) (стор.20-21), а також п. 3.3. “Договірна ділянка включає всі осадові поклади, що залягають в межах її периметра та обмежені за глибиною (і) 10 000 (десятьма тисячами) метрів від поверхні, або (її) геологічним фундаментом, залежно від того, що досягається раніше”; 3.4.; 3.5. ”Тією мірою, якою здійснення Операцій з вуглеводнями істотно і негативним чином впливає на діяльність будь-яких третіх осіб-надрокористувачів, які мають спеціальні дозволи на користування іншими видами корисних копалин та/або гірничі відводи, що знаходяться в межах Договірної ділянки, застосовується положення Розділу 16.1.” та враховуючі зміст п. 16.1. та 16.4. якими передбачено, по суті, “силовий примус” до “добровільного” викупу Державою, або судове рішення Держави, про відчуження у третіх осіб-надрокористувачів або осіб-землекористувачів, землі та надр, в інтересах Інвестора, стає доведеним фактом, що вся земельна ділянка загальною площею 6324 кв.км., по всьому периметру в середені, і за додатковим запитом Інвестора — за межами заявленого периметру Договірної ділянки — ВСІ НАДРА (окрім різних видів вугілля — згідно п.18.1.(M)), від нульового рівня “0” до -10 000 м., в глибину, переходять у повне розпорядження Інвестора на всі(!!!), понад 50 років, з правом пролангації Угоди на додатковий термін.
5. Від моменту дії Угоди, жоден СПД з нафто-газового бізнесу НЕ матиме права видобувати жодні вуглеводні на Договірній ділянці, що включає в себе 11 районів області, з площею 6324 км.кв., з 13,9 км.кв., що складає 45,49 % всієї території області. Деякі райони підпадають під Договірну ділянку на: 100, 90, 80 % (відсотків) від своєї площі. З даної території жоден інший СПД - НЕ зможе безперешкодно, без санкції Інвестора та його погодження видобувати і розробляти: шутр, гравій, пісок, глину, крейду, вапно, інше... і найголовніше — ВОДУ (в межах Договірної ділянки), а ВОДУ і за межами Договірної ділянки, у випадку відповідних інтересів та заявок Інвестора на додаткові водні ресурси.
6. Пункт 18.1. (J) прямо передбачає силовий та збройний захист Інвестора від можливих гіпотетичних протестів та акцій непокори місцевого населення області: “Забезпечення збереження громадського порядку в межах і за межами Договірної ділянки у разі необхідності, відповідно до законодавства України”.
7. Пункт 18.1. (M) фактично узаконює рейдерське захоплення чужих надр та земельних ділянок третіх СПД: “Сприяти в отриманні Інвестором та/або Оператором згоди на проведення робіт у межах гірничого відводу, наданого іншому надрокористувачу, крім гірничих відводів для видобутку кам’яного та бурого вугілля, антрациту та залізних металічних руд, у разі отримання Інвестором та/або Оператором відмови такого надрокористувача за умови, що одночасне користування надрами кількома надрокористувачами в межах одного гірничого відводу не створить загрози життю і здоров’ю людей і не завдасть шкоди надрам та/або промисловим об’єктам, розміщеним у межах зазначеного гірничого відводу”.
8. Пункт 18.1. (N) та 18.4. передбачає автоматичне, у 30 денний термін, повернення Державою Україна експортного ПДВ при вивезенні (реалізації) Інвестором вуглеводнів. З усім переліком санкцій, нарахування Україні пені та іншого: “Здійснювати бюджетне відшкодування ПДВвідповідно до розділу 31.1. (F).
9. Угода взагалі НЕ передбачає жодного реального (окрім символічного) фінансового, ресурсного, соціального компенсатора територіальній громаді області від реалізації даного проекту. Угода не містить та не передбачає жодних преференцій в отриманні областю жодних вуглеводнів, фінансової компенсації або забезпечення потреб області в дешевих енергоносіях-вуглеводнів (по собівартості, плюс + 10 % рентабельності).
10. Погоджений радою проект Угоди НЕ можливо потім денонсувати (скасувати/відкликати) погодження ради, на підставі Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009.
11. Угоду та дії Інвестора НЕ можливо оскаржити в суді на підставі п.39 даної угоди “Відмова від імунітету держави”.
12. Погодження даної Угоди нанесе виключним економічним та національним інтересам Держави Україна колосальних втрат та збитків, небезпеку екологічного та техногенного лиха, моральних та політичних втрат.

20 серпня 2013р. Юрій Романюк

Леся, 20.08.2013 13:43Вибір редакції

Найпопулярніші новини