Почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші

Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного. Отож розкажіть їм не тільки про те, як правильно переходити вулицю, а й як себе повести, коли до них чіплятимуться неповнолітні вимагачі, грабіжники чи хулігани. 

Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі. Придбайте для дитини нагрудний гаманець, куди вона могла би класти кишенькові гроші. Поясніть їй, що може статися, якщо їй заманеться всім розповідати про те, що є у Вашій квартирі, а також показувати ключі від домівки товаришам чи незнайомим людям. Привчіть дитину не вихвалятися грішми і цінними речами перед іншими в школі чи на вулиці.

Дітей важко відучити від звички відчиняти двері відразу після дзвінка, навіть не заглянувши у вічко і не запитавши, хто за дверима. Не полінуйтеся кілька разів провести інструктаж та проконтролюйте, як дитина засвоїла урок елементарної безпеки. Не показуйте дітям місця, де Ви зберігаєте гроші та інші ЦІННОСТІ, але покладіть у:ВІДОМЄ їм місце невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли злодії вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може задовольнитися. Подібна хитрість убереже дитину від фізичного насильства.

Завжди цікавтеся, з ким дружить Ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Ви обов'язково повинні насторожитися, якщо Ваша дитина приносить додому якісь цінні речі. Поцікавтеся, звідки вони. Міліція не може взяти на себе функцію виховання дітей, вона втручається тільки тоді, коли дитина на порозі до злочину або вже скоїла його. Злочинність серед підлітків і дітей легше попередити, ніж розкривати скоєні злочини.

Нині почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші. Якщо Ваша дитина боїться виходити з дому чи без причини прогулює уроки, це вже сигнал для тривоги. Обережно з’ясуйте причину і, коли підтвердиться, що у Вашої дитини щось вимагають, погрожують їй, обов’язково звертайтеся до працівників міліції.

СЗГ УМВС в Івано-Франківській області

 

Леся, 25.03.2013 16:22Вибір редакції

Найпопулярніші новини