Юлія Тимошенко: Премія Боніфація VIIІ є підтвердженням вірності обраного шляху

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що присудження їй "Боніфаціанською академією" премії Боніфація VIII є підтвердженням вірності обраного шляху служіння своєму народові. 

"Премія Боніфація VIIІ для мене – це потужний символ наполегливості у досягненні насправді високих цілей, підтвердження вірності обраного шляху служіння своєму народові. І ув’язнення не примусить мене зійти з цього шляху, скоритися перед розперезаністю беззаконня й сваволі, припинити або навіть послабити боротьбу", - написала Юлія Тимошенко у своєму листі президентові Академії, кавалерові докторові Санте де Ангелісу, президентові наукового комітету Його Преосвященству Франко Крочі, титулярному єпископові Потенца Пічена, повідомляє персональний сайт Юлії Тимошенко.

Екс-прем'єр переконана, що присудження їй міжнародної премії Боніфація VIIІ є важливим актом солідарності з народом України, з його боротьбою проти поневолення безчесною диктатурою, з його європейськими прагненнями і стремлінням до свободи. 

"Складаючи щиру подяку Академії Боніфіціана, я розглядаю її вибір як непереборну рішучість демократичної громадськості, людей Церкви, культури і науки не йти на компроміс зі злом, не миритися із ганебним приниженням людини, яка носить у собі відблиск Божої подоби", - заявила Юлія Тимошенко. 

Екс-прем'єр підкреслила, що Папа Римський Іван Павло ІІ є для неї взірцем людської стійкості й гідності. "Перебуваючи за ґратами за спротив режимові, котрий намагається відкинути мою країну в часи ГУЛАГів і Голодоморів, я ще і ще раз подумки звертаюся до взірців людської стійкості й гідності, нескореності та вірності неминущим цінностям й високим ідеалам. Серед велетів, життя яких надихає мене і повертає надію тим, кого її хочуть позбавити – Блаженний Папа Іван Павло ІІ. Ця велична особистість кинула виклик комуністичним і авторитарним диктатурам тоді, коли ці диктатури видавалися непорушними, закликала до єдності Європи тоді, коли прірва між Заходом і Сходом видавалася нездоланною і проголосив проникливу мрію визволення Континенту тоді, коли ця мрія здавалася нездійсненною", - зазначила вона. 

"Ув’язнення не дає мені змоги бути серед членів Ради директорів та Наукового Комітету Премії, її лауреатів й тих високодостойних осіб, які зібралися на церемонію вручення Премії. Але жодні мури і грати не здатні зруйнувати наш емоційний зв'язок, теплоту розкритих до мене сердець і життєствердність висловленої мені підтримки. Вірю, що присутня на цій церемонії моя дочка Євгенія Тимошенко зможе передати ті глибокі почуття вдячності, які я відчуваю до всіх, хто прагне добра Україні і хто готовий це добро відстоювати у один з найбільш драматичних періодів історії моєї країни. Молюсь за Україну і молюсь за вас", - написала Юлія Тимошенко. 

Нагадаємо, що премія Боніфація VIII була заснована в 2003 році громадською культурною асоціацією "Боніфаціанська академія", що діє в італійському містечку Ананьї (столична область Лаціо). Перша премія Боніфація VIII в 2003 році була присуджена Папі Римському Івану Павлу II. 

Премією в різні роки були удостоєні видатні діячі католицької церкви, такі як Префект конгрегації католицької освіти кардинал Зенон Грочолевскі, глава Папської ради з міжрелігійного діалогу кардинал Жан-Луї Торан, бібліотекар Римської Церкви кардинал Хорхе Марія Мехія. 

Крім того, премією були відзначені видатні представники громадянського суспільства, наукових, культурних, дипломатичних кіл. Серед них: лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицині Рита Леві-Монтанчіні, президент Європейського парламенту Єжи Бузек Кароль, президент Італії Оскар Луїджі Скальфаро, прем'єр-міністр Республіки Польща Хана Сухоцька, лідер Християнсько-демократичної партії Албанії Зеф Бушаті, астронавт Умберто Гуїдоні, міністр культури Італії професор Орнагі Лоренцо, ректор Римського університету "Ла Сап'єнца" Ренато Гуаріні.
Леся, 22.10.2012 15:21Вибір редакції

Найпопулярніші новини