Юлія Тимошенко: Якщо у всіх нас не вистачить духу, то палач буде стояти за плечима у кожного з нас

Заява Юлії Тимошенко, яку сьогодні біля харківської лікарні «Укрзалізниці», де перебуває лідер опозиції, озвучив захисник Олександр Плахотнюк:
 
В п’ятницю, 28 вересня, з 16.00 в клініці «Укрзалізниці» я розпочала акцію протесту, таку, яку можу в цих умовах. В цей день мене вкотре позбавили права на щомісячне побачення з людьми, яких, за законом, має право визначати сам ув’язнений. Це право прямо передбачене Кримінально-виконавчим кодексом для кожного, хто опинився за гратами і цілком зрозуміло, що ніяких лімітів побачень я не вичерпала. Але для політичних в’язнів цей закон не діє.
 
На знак протесту я не повернулася в тюремну палату і дві доби, включаючи дві ночі, знаходилася просто на підлозі біля дверей, куди протизаконно не допустили моїх колег, і наполягала на тому, щоб закон про їх допуск було виконано.
 
Але суть мого протесту не в боротьбі за мої особисті права – переконана, що на цьому буде спекулювати вся пропагандистська машина режиму. Я прошу чесних журналістів їм у цьому не допомагати. Головна мета мого протесту – привернути увагу до того, що в країні Януковича більше не існує законів для всіх 46 млн. людей. Силу законів поцупили разом з «Укртелекомом», Межигір’ям, грошима на ЄВРО та всім іншим. В країні Януковича закони більше не виконують функцію фундаментальної основи життя країни.
 
Сьогодні, щоб наші українські закони не значили, це не має значення. Тепер діє тільки вовчий закон сили зграї та їхнього сумнівного лідера. Силові структури, парламент, суди, слабодухі чиновники тепер живуть не за законами, а за вказівками господаря держави та його «смотрящих» на місцях.
 
По людях в погонах бачу, що вони готові виконувати все незаконне та брудне, що їм доручать, і єдине, що їх хвилює, чи буде за це грошова премія або чергове підвищення по службі – вони щиро думають, що чесно це заслужили.
 
Я протестую, як можу, проти того, що так само, як плюють на Конституцію та закони в насиллі проти мене, так само вкрали право спиратися на закон, вірити в закон, захищатися законом у 46 млн. громадян. Долі людей в Україні і їхні життя тепер визначаються не правами та свободами, а беззаконними вказівками та інтересами Януковича та його підлеглих всіх рівнів. Вони тепер самі і є закон. Вони тепер всі в законі. Навколо них сотні тисяч чоловіків – покірних чиновників, суддів, інших суспільних мародерів, виконавців самої брудної високої волі: скажуть бити – будуть бити, скажуть стріляти – будуть стріляти, скажуть незаконно судити – будуть незаконно судити, скажуть відібрати останні права та копійки у людей – не сумнівайтеся, відберуть. Все це будуть робити р'яно та з розрахунком на нагороди та підвищення по службі. Саме проти цього мій протест. Мій мовчазний крик.
 
Зараз, в ці хвилини, коли я пишу це звернення, щоб зламати мене та мою волю, навколо мене зварюють нову клітку, додаткові грати, забирають необхідні предмети користування, закрили на ключ туалетну кімнату та поставили навколо мене потрійну кількість охорони. Пенітенціарна служба дала мені папірець про припинення лікування та виписку з лікарні, як чергову помсту за мою позицію. Але вони мусять усвідомити, що все це – марна праця, у мене не таке теляче серце, як у цих офіцерів при службі. Зі мною їм просто не буде.
 
Найважливіше, що в країні наступає хаос без законів та обмежень. В таких умовах країни не виживають. З такими країнами ніхто не хоче мати справу. Мій протест саме проти цього. Проти такої мутації суспільного життя мусить боротися та протестувати кожна розумна та відповідальна людина. Якщо у всіх нас не вистачить на це духу, то палач буде стояти за плечима у кожного з нас. Ми хочемо таку країну? Ми мріяли про таке життя?
 
І мій протест, можливо, слабкий та недостатній проти генпідрядника розбудови такої країни і рабів, які йому ініціативно та віддано в цьому допомагають. Закон про кримінальну відповідальність за наклеп – це тільки початок, далі буде те, що ми разом з вами допустимо та їм дозволимо. Боріться – шанс їх зупинити поки що є.
 
Ваша Юлія Тимошенко
Леся, 02.10.2012 09:46Вибір редакції

Найпопулярніші новини