З ЦВК можуть виключити Магеру та Шелудька

Суд скасував рішення про реєстрацію екс-першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка кандидатом в депутати за округом 62 у Житомирі.

Таке рішення у неділю ввечері виніс Київський апеляційний адміністративний суд.

"Визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 3 серпня 2012 в частині реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в народні депутати", - ідеться в рішенні суду.

Підставою для скасування реєстрації Сацюка стало непроживання його на території України протягом останніх п’яти років.

Рішення про скасування реєстрації Сацюка суд виніс за позовом кандидата в одному з округів Києва Ганни Федорченко (висунута від Молодіжної партії), тоді як Сацюк був зареєстрований кандидатом за округом в Житомирі.

Разом із Сацюком, за цим округом до парламенту балотується голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук.

Окрім скасування реєстрації Сацюка, суд також визнав протиправними дії двох членів Центрвиборчкому від опозиції – Андрія Магери та Валерія Шелудька.

Окремою ухвалою суд вирішив "про наведені порушення, допущені членами ЦВК Шелудьком і Магерою, довести до відома президента України і голови ЦВК для вжиття відповідних заходів".

У мотивувальній частині окремої ухвали дії членів ЦВК протрактовано як порушення присяги.

Як відомо, питання про звільнення членів ЦВК розглядає Верховна Рада за поданням президента, пише Українська правда.

Рішення набудуть законної сили після закінчення строку оскарження до Вищого адміністративного суду.

«Сьогодні в ЦВК є люди, які ще не продались – це Андрій Магера, Валерій Шелудько і Жанна Усенко-Чорна. Якщо ще їх забрати, тоді між ЦВК і Партією регіонів можна ставити значок дорівнює. ЦВК стане філією Партії регіонів», — сказав в коментарях «Малакаві» народний депутат України, голова штабу обласної Об’єднаної опозиції Дмитро Шлемко.

За його словами, якщо станеться так, що з ЦВК звільнять Магеру, Шелудька та Усенко-Чорну, тоді вибори перестануть бути змагальними. ЦВК прикриє будь-які фальсифікації та оголосить потрібні Партії регіонів результати.

«Якщо цих людей звільнять, ми будемо готувати людей до революції», — сказав Дмитро Шлемко, бо тоді  сенс виборів буде повністю втрачений.

Леся, 20.08.2012 16:45Вибір редакції

Найпопулярніші новини