Розгляд «мовного» питання свідомо затягується, - Одарченко

Окружний адміністративний суд м.Києва затягує розгляд справи за позовом народного депутата України від «БЮТ-Батьківщина» Юрія Одарченка до Адама Мартинюка та Володимира Литвина стосовно прийняття та підписання законопроекту «Про основні засади державної мовної політики».

Про це сьогодні заявив сам Одарченко після того, як рішенням суду розгляд даної справи був перенесений на 29 серпня.

За словами Одарченка, головуючий суддя  переніс слухання у справі для ознайомлення  відповідачів – Литвина і Мартинюка, з поданою заявою про збільшення позовних вимог.

«Суд не хоче приймати рішення по цьому питанню. Це очевидно з того, що саме суд направляє копії заяв про збільшення позовних вимог відповідачам, і в даному випадку, суд не зробив цього вчасно» - вважає Одарченко.

Одарченко зазначає, що збільшення позовних  вимог з його боку полягає у внесення пункту до позовної заяви про визнання підписання «мовного» закону головою ВРУ Володимиром Литвином протиправною дією. Це пов’язано з тим, що з моменту подання позовних вимог, 31 липня, до дати судового засідання, 15 серпня, голова Ради вже  поставив свій підпис.

«Ми вимагаємо визнати дії Литвина, пов’язані з підписанням закону протиправними, а також ми вимагаємо особистої присутності у суді першого заступника голови ВРУ Адама Мартинюка. Мартинюк має пояснити свої дії під час пленарного засідання 3 липня» - заявив Одарченко.

Представник позивача Дмитро Ільченко повідомив, що в разі визнання Окружним адміністративним судом м.Києва протиправними дій Литвина і Мартинюка,  до суду за підписання завідомо неправомірного нормативного акту буде притягнуто Президента України Віктора Януковича.

Нагадаємо, що 31 липня  народний депутат Юрій Одарченко подав до суду на керівництво Ради за «мовний» закон. Голову Верховної ради Володимира Литвина та першого заступника Ради Адама Мартинюка він звинуватив у порушеннях регламенту Ради під час внесення, реєстрації та голосування «мовного» законопроекту. Одарченко висунув вимоги у судовому порядку визнати прийняття  данного нормативного акту  незаконним.

Леся, 15.08.2012 16:24Вибір редакції

Найпопулярніші новини