У США пропонують заборонити в‘їзд українським чиновникам через переслідування Юлії Тимошенко

У США пропонують заборонити в‘їзд українським чиновникам через ув‘язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко.
 
Про це йдеться у проекті Резолюції на підтримку прав людини та демократії в Україні, яку презентував учора Голова Комісії з Безпеки та Співробітництва в Європі, Гельсінської Комісії Конгресу США Крістофер Сміт.
 
Резолюцію було запропоновано у відповідь на вибіркове переслідування лідерів опозиції, включаючи колишнього Прем‘єр-міністра Юлію Тимошенко, владою України, йдеться у прес-реліз, розміщеному на офіційному сайті Комісії.
 
У резолюції пропонується «відмовляти у видачі американських віз українським посадовцям, причетним до серйозних порушень прав людини, антидемократичних дій, корупції чи завдання шкоди демократичним інституціям України, включаючи посадовців, причетних до вибіркового переслідування політичних опонентів».
 
«Під час президентства Віктора Януковича Україна переживає загрозливий спад у своєму демократичному розвитку», - сказав Голова Гельсінської Комісії США Кріс Сміт.
 
«У цій резолюції викладені заходи, яких повинна вжити влада Україні, згідно з її зобов‘язаннями перед ОБСЄ, для того, щоб зупинити згортання демократії», - додав він.
 
Зокрема, у резолюції вимагається припинення владою України вибіркового переслідування, звільнення Юлії Тимошенко та інших членів її уряду, які зараз знаходяться у в‘язниці, та забезпечення демократичного, чесного та прозорого виборчого процесу під час парламентських перегонів, які відбудуться 28 жовтня 2012 року.


Леся, 18.07.2012 17:59Вибір редакції

Найпопулярніші новини