Освітян залучають до протидії торгівлі людьми

В Івано-Франківську у рамках проекту  «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та організації громад» 2-3 листопада пройде обласна конференція для представників управлінь освіти області, представників громадських і державних організацій, представників відділів освіти районів. Головною метою є залучення працівників освіти до роботи з попередження торгівлею людьми та поширення проекту серед учнів 7-11 класів.

«Нами розроблено програма виховних заходів та методичні матеріали на тему «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Ця програма вже сьогодні є схвалена Міністерством освіти і науки України для використання у освітніх навчальних закладах. Вона представляє собою комплексний підхід до питання попередження торгівлі людьми і її інноваційність полягає у формуванні в учнів ціннісного стрижня, який у майбутньому допоможе їм уникнути цієї проблеми», - зазначає керівник проектів українського фонду «Благополуччя дітей» Юлія Малієнко.

У частині шкіл Іван-Франківської області цей проект вже втілений у життя. Так, проведені бібліотечні уроки щодо попередження торгівлі людьми, розроблена та проведена ділова гра «Я живу і працюю на рідній землі» та інші заходи.

«Цей проект був пілотним, тому ми взяли вісім шкіл Івано-Франківської області: три школи у місті Городенка, одна у селі Вікно, Городенківського району, всі школи міста Рогатина та села Чесники. Це велике досягнення, що сьогодні ця програма схвалена Міністерством. У цій програмі ми використовуємо інтерактивні форми навчання, зокрема розроблено дві гри: «Рожеві окуляри» та «Галопом по Європах», а також комікси, які надзвичайно подобаються дітям», - розповідає Оксана Винницька обласний координатор українського фонду «Благополуччя дітей».

В даному проекті крім Івано-Франківської області вже взяли участь Донецька та Львівська області, а також АР Крим.

 

Леся, 02.11.2011 17:49