Влада сьогодні відновлює найгірші відносини у сфері валютних операцій дев’яностих років — Шлемко

Нацбанк постановою № 278 зобов`язав банки з 23 вересня 2011 року здійснювати валютообмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн. при пред`явленні документа, який засвідчує особу.

При проведенні операцій понад зазначену суму працівник банку також має зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, який засвідчує особу), дату видачі і орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

«Влада сьогодні відновлює найгірші відносини у сфері валютних операцій дев’яностих років. Замість того, щоб людина йшла обмінювати валюту в банк, вона йде до мінял, таким чином і банки, і бюджет на цьому втрачають», — говорить народний депутат Дмитро Шлемко.

Справа у тому, що в Києві при обміні валюти вимагають надати копію паспорта та ідентифікаційний номер, а ними без проблем можуть скористатися аферисти, скажімо для того, аби оформити кредит.

«Таким чином створюється широке поле для аферистів. Ідентифікаційний номер – це персональні дані кожної людини і не зрозуміло навіщо його потрібно надавати при обміні валюти. Влада каже, що щось змінить, і не спішить щось реально робити», — каже Дмитро Шлемко.

І ось буквально вчора представники Нацбанку заявили, що збираються змінити чи то пак спростити процес обміну валют. Обіцяють, що відповідне рішення буде прийнято уже в понеділок.

Леся, 07.10.2011 12:22Фоторепортажі