Через помилку лікарів на Прикарпатті ледь не поховали живу новонароджену дитину

На Івано-Франківщині через помилку лікарів «швидкої» ледь не поховали заживо новонароджену дитину.

За словами медиків, породілля в останні дні вагітності не гребувала спиртним, тому дівчинка народилася мертвою. Проте пізніше, коли батько дитини забрав її додому для поховання, вона раптово ожила.

Дівчинка народилася «глибоко недоношеною», у неповні сім місяців, вагою 1300 грамів. Її мама – двадцятисемирічна селянка з Биткова – народжувала вдома. Напередодні садила картоплю, а вночі в неї почалися перейми. Рідні запевняють, що непорозуміння з медиками почалися одразу після їх приїзду.

Спочатку швидка не приїжджала на виклик, скаржачись на брак бензину. Коли лікарі дісталися породіллі, то, за словами бабусі «воскреслої» дівчинки, Юстини Михайлюк, не хотіли перерізати пуповину. Врешті матір з дитиною шпиталізували.

Лікарі винесли вердикт – дитина померла. За словами батька, наказали йому принести коробку та одноразову пелюшку, щоб покласти туди тільце. А заодно і написати, що до них претензій не мають.

Лікарі впевнені, що породілля сама винна: напередодні три дні пила, народжувала в антисанітарних умовах, у стайні.

«Це соціальний випадок. Вона досі виходить із стану алкогольного сп’яніння», – сказав головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Ярослав Ісопенко про породіллю.

За кілька годин після шпиталізації дружини Олександр повернувся додому з тілом донечки в аптечній коробці. Бабуся взяла немовля, щоб підготувати його до поховання. Та поки батько шукав свічку та свячену воду, дівчинка «ожила».

«Я ту дитинку розповивати – вона кувекає. Я дитину почала розповивати далі, а вона ручку підняла», – розповіла бабуся.

Дитину повернули в лікарню. Втім, у пологовому те, що немовля покидало стіни медустанови, категорично заперечують.

За словами головного лікаря Надвірнянського пологового будинку Василя Заріцького, дитину оживили при наданні меддопомоги, - повідомляє ТСН.

А от у «швидкій» визнали, що їздили до родини Михайлюків двічі, вдруге – по «воскресле» немовля.

У лікарні зізналися, що в даному випадку існує порушення протоколів надання медичної допомоги. За словами головного лікаря, 12 осіб будуть давати пояснення.

За цим випадком в лікарні проводять службове розслідування. Дитину батьки назвали Ангеліною. Разом з матір’ю вона нині в дитячій обласній лікарні.

ЗІК
old_editor, 21.04.2010 16:33Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини