Івано-Франківська «Говерла» здобула надважливу перемогу у західноукраїнському дербі

Команда Євгена Мурзіна, показавши, мабуть, найкращу гру в цьому сезоні, у Львові зробила те, на що так чекали уболівальники клубу — нарешті перемогла «Політехніку». Та і як говерляни могли не перемогти, якщо до Львова, завдяки керівництву «Говерли», відправився значний десант уболівальників на чолі із губернатором області Миколою Палійчуком. Забігаючи на перед зазначимо, що франківська торсида, показавши найкращі зразки уболівання, перекричала нечисленних львівських фанів. Протягом цілого матчу гравці «Говерли» відчували себе, як удома. Можливо, саме це суттєво вплинуло на бойовий дух та настрой на гру підопічних Мурзіна. А можливо, і результат матчу дублерів, які двома годинами раніше в дуже напруженому матчі таки дотиснули молодих політехів, також не давав можливості розслабитися і основному складу.

Гра розпочалася із ефективної атаки господарів - це Макінтош записав на свій рахунок перші два пункти у матчі. Хто б міг подумати, але це був єдиний момент в матчі, коли «Політехніка» таки вела в рахунку. В подальшому гру до своїх рук взяли Спаркс, Кудрявцев, Кіаушис та Фрейзер. Раз по раз м’яч залітав до кошика суперників, в той час, як під своїм кільцем говерляни стояли не на життя, а на смерть. 9-17 після першої чверті.

У другій чверті гра продовжилась за тим ж сценарієм, хіба що Павло Улянко активізувався, намагаючись допекти своїм недавнім партнерам по команді. В ці хвилини єдиним, хто хоч якось намагався переломити хід поєдинку на користь господарів, був сербський легіонер «Політехніки» Мілош Боєвич, який в середині чверті зробив два влучних кидки із середньої дистанції та декілька підборів під своїм щитом. Повністю провалив гру центровий політехів Шон Фінн.

Кінець чверті ознаменувалася скандалом. У простій ситуації біля свого кошика Олександр Кудрявцев сфолив на гравця господарів Ніку Вільямсу. Здійнявшись на ноги американський легіонер львів’ян підбіг до білоруса й штовхнув останнього головою туди, куди міг дострибнути, в груди, а в цей момент на виручку своєму партнеру із лави запасних уже мчав політех Дмитро Виноградов. Рішення суддів, яке після поєдинку тренер господарів Михайло Увалін назве вирішальним у матчі - Кудрявцев отримав неспортивний фол, Вільямс та Виноградов - технічні фоли та дискваліфікацію до кінця матчу.

Третю десятихвилинку гості провели наче на одному диханні, а от у четвертій трішки підсіли фізично, що дозволило «Політехніці» скоротити розрив у рахунку. 50-66 - феєрична та надважлива перемога франківських баскетболістів, яка повертає їх до реальної боротьби за зону плей-оф.

Тепер на «Говерлу» очікує прийом БК «Київ», який після поразки від «Дніпра» явно не настроєний втрачати очки. Гра відбудеться у неділю 30 березня.

old_editor, 24.03.2010 15:51