Ліквідатори аварії на ЧАЕС, мають можливість платити лише половину вартості комунальних послуг — Гладій

Вчора відбувся День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме на 14 грудня свого часу припало завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

26 квітня 1986 року опівночі стався вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС. По тривозі було піднято тисячі працівників міліції, пожежників та співробітників військових підрозділів. Вони несли службу в Прип’яті, Чорнобилі та в інших населених пунктах 30-кілометрової зони відчуження. Нині у Івано-Франківську проживає понад 1300 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В тому числі — понад 600 ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи та понад 300-от інвалідів-чорнобильців. Влада пояснює — нині робиться все можливе, аби допомогти цим людям. І нарікає на суперечності у законодавстві. Закону про пільги чорнобильцям та закону про держбюджет.

«Якщо говорити про компенсацію вартості продуктів харчування, сюди відносяться особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1-2 категорії, то вже протягом цього року виплачено більше 6 мільйонів 300 тисяч гривень з державного бюджету. Кошти поступають регулярно, відповідно до потреби. Інше питання – питання придбання ліків. Це також державна програма і вже більше півмільйона гривень поступило коштів з державного бюджету. Не дивлячись на те, що сьогодні непроста фінансова ситуація, зумовлена економічною кризою, Уряд виплачує те, що сьогодні передбачено державним бюджетом і ми великої заборгованості саме з цієї виплати не маємо. Вже цього року 130 дорослих та 275 дітей забезпечені санаторно-курортним лікуванням з нашої області. Ще профінансовано урядом з держбюджету у поточному році 50 % пільг за житлово-комунальні послуги. А це – 2 мільйони гривень. Тобто, ліквідатори першої категорії, другої, діти та інваліди, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, мають можливість платити лише половину вартості комунальних послуг. Можу сказати одне – кошти поступають в тому об’ємі, наскільки це реально», — говорить Василь Гладій, заступник голови ОДА.

old_editor, 15.12.2009 20:05Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини