12 грудня в Калуші пройде рок-фестиваль «Дейтерій»

Сьогодні у Калуші дедалі популярнішими стають дискотеки та концерти, де звучить не звична для кожного поп чи народна музика, а альтернативна – рок, електронна музика, хіп-хоп, реп. Часто такі заходи відбуваються в ресторані «Вежа», де можна потанцювати або просто послухати композиції саме альтернативних музичних напрямків.

Організовуються в місті й інші дійства, на яких рок звучить у «живому» виконанні відомих й не дуже відомих українських груп. А днями в Калуші на дошках оголошень з’явилося нове інтригуюче повідомлення: черговий десант рокерів приїде до міста 12 грудня. Цього дня в приміщенні Районного будинку культури, що на вулиці Шевченка, 8, заплановано проведення фестивалю важкої музики під назвою «Дейтерій». Про особливості цього заходу погодився розповіси один з його організаторів, представник Калуської громадської молодіжної організації «Світ альтернативної культури» (САК) Святослав Стасів.

– Найперше зазначу, – констатував мій співрозмовник, – що в Калуші наша організація 12 грудня проведе вже другий рок-фетиваль. Перший, нагадаю,нами був зорганізований в грудні минулого року.

Цьогоріч з підготовкою заходу, який ми вирішили назвати «Дейтерій», мали певні труднощі. Важко було віднайти необхідну суму коштів, щоб оплатити приїзд груп та вирішити інші організаційні моменти. Але, попри все це, до Калуша таки приїде шість гуртів, які грають в досить широкому діапазоні стилів – починаючи від класичного хеві-металу і закінчуючи екстремальним деткором.

Загалом до організації цьогорічного фестивалю ми поставилися значно серйозніше, ніж торік. Колектив САКу, який прагне пропагувати здоровий спосіб життя без наркотиків, спиртного, цигарок, поставив собі за мету не допустити на концерт тих людей, які будуть напідпитку. І цим своїм принципам ми не зрадимо.– Прихильникам рок-музики буде цікаво дізнатися, хто виступатиме на рок-фестивалі «Дейтерій»?


– Ми запросили два гурти «Recovery» та «+FACTOR 150+» з міста Києва. Музику першого гурту можна описати як сучасний метал, металкор. Це екстремальна християнська музика. Тобто крізь призму важкого гітарного «дісторшину», вокального гроулу, скріму, цей гурт пропагує любов до Бога, до ближнього свого та до цього світу. Цим гуртом ми хочемо певним чином довести нашим краянам, що не вся музика, від якої «стає волосся дибки», насичена якимись поганими речами, яких так боїться суспільство (сатанізм, нігілізм тощо). Нещодавно ми, а я кажу про команду організації «Світ альтернативної культури», жахнулися, коли почули, що у Калуші вандали руйнують святині. Тому і вирішили запросити на фестиваль саме «Recovery».

Другий київський гурт «+FACTOR 150+» також виконує твори християнської тематики. Гадаю, він теж сподобається калуській публіці.

Буде на фестивалі й вже відома в Калуші група «Листопад» з м. Івано-Франківська. Хлопці вже неодноразово виступали в нашому місті й неодмінно запам’ятаються любителям гітарних соло та високого вокалу. До речі, вони нещодавно проводили зйомки свого чергового кліпу саме в Калуші.

Погодився приїхати на рок-фестиваль й ще один івано-франківський гурт «Mysterium Magnum», а також ми запросили взяти участь в заході низку маловідомих гуртів з інших регіонів країни. Я думаю, що ці колективи внесуть свою лепту до неповторності «Дейтерію».

Братимуть участь у заході також такі колективи, як R.O.M (Долина), Rise of Cadia (Ужгород) й інші.– Вхід в РБК, де відбуватиметься рок-фестиваль, буде вільним?


– Ми встановимо якусь плату і справлятимемо її, щоб компенсувати витрати, які використали на підготовку рок-фестивалю. Але я впевнений, що ніхто не пошкодує за грошима, які потратить на те, щоб побачити виступи учасників концерту. Крім того, ми проводитимемо розіграші, переможці яких матимуть змогу відвідати сеанси фільмів в івано-франківських кінотеатрах.

Довідка

Калуську громадську молодіжну організацію «Світ альтернативної культури» було зареєстровано у 2008 році. Як висловлюються самі хлопці, заснована вона для того, щоб розповідати суспільству про альтернативні види мистецтва, музики, сприяти розвитку невідомих, але багатообіцяючих колективів. З цією метою вони організували минулого року в Калуші фестиваль «Рок-шторм», на який прийшло й немало відомих підпиємців міста, а також приїхало багато гостей з різних регіонів України. Навесні цього року лідери САКу організували в Калуші виставку аматорських робіт молодих художників «Інтра Версія». Практично всі 70 робіт, які були на ній представлені, виражали нове, незвичне світосприйняття юних майстрів пензля. Картини з цієї виставки також виставлялися у галереях інших міст України.

Віра Любинець.

old_editor, 04.12.2009 14:45Фоторепортажі

Вибір редакції