Алкогольне сп’яніння та вживання тютюнових виробів найчастіше стають причиною, яка штовхає дітей на злочини — експерт

Сьогоднішня економічна нестабільність відобразилась і на кількості скоєниних порушень неповнолітніми. Проте спеціалісти стверджують, що порівняно з минулими роками ситуація кардинально не змінилась.

«Можу сказати, що порівняно з минулими роками, — розповідає начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Івано -Франківській області Алла Лемчак, — Збільшилась кількість випадків крадіжок на 12 процентів та порушень. Покищо говорити за тенденцію злочинності цього року ще зарано. За 2008 рік затримано 1850 дітей, із них: 247 — за вчинення злочинів, 1185 — за вчинення адміністративних правопорушень, 418 — за бродяжництво та жебрацтво. Додатково поставлено на профілактичний облік 600 дітей, схильних до правопорушень та злочинів, 135 дорослих, за втягнення підлітків у злочинну діяльність, пияцтво, наркоманію. З числа затриманих неповнолітніх 215 поміщено до Івано-Франківського обласного притулку для дітей, 111 – у медичні заклади, 12 — до слідчого ізолятора, 1377 — повернуто батькам (опікунам)».

За словами Алли Лемчак вони не очікують істотного збільшення злочинів у 2009 році. Основною причиною скоєння порушень та злочинів називає алкоголізм.

«Алкогольне сп’яніння та вживання тютюнових виробів найчастіше стають причиною, яка штовхає дітей на злочини. Наразі ця проблема стоїть досить гостро. До відповідальності притягуватимуться не тільки неповнолітні, але і особи, які довели їх до сп’яніння», — каже Алла Лемчак.

old_editor, 15.04.2009 15:58Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини