Юрій Луценко: Президентська вертикаль системи держадміністрацій грішить розкраданням коштів

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що 2009 рік може бути використаний державними чиновниками як «дембельський акорд» по розкраданню державних коштів.

Про це він сказав сьогодні під час програми «Ранковий іспит» на Радіо «ЕРА ФМ».

«Бюджетні кошти розкрадають усі, хто має до них доступ. На жаль, цей рік є особливим, дембельським роком для більшості із чиновників, і тому розкрадання бюджетних коштів у рік, коли може закінчитися їхня кар’єра, є особливо спокусливим», — сказав Юрій Луценко.

Зокрема, Юрій Луценко зазначив, що за три місяці цього року уже зафіксоване подвійне збільшення розкриття злочинів, яке пов’язане з розкраданням державного бюджету.

«Якщо минулого року таких злочинів було 350, то цього року понад 700. Якщо минулого року ця сума була близько 400 млн. грн.., то сьогодні ця сума вже зашкалила за 900 млн. грн», — зазначив він.

«Тому наше завдання — не допустити цього чиновницького дембельського акорду», — додав міністр.

Що до тих, хто саме займається розкраданням державних коштів, то Юрій Луценко зазначив, що в першу чергу, це чиновники, пов’язані з президентською вертикаллю системи державних адміністрацій.

Зокрема, міністр зазначив, що саме за час президентства Віктора Ющенка тільки 350 осіб його підлеглих були зловлені «на хабарах на гарячому».

«Це дуже прикрий факт, а ще гірше те, що ніхто із чиновників, хто підсуває президенту такі дискредитуючі його кандидатуру укази на призначення, не поніс жодного покарання», — зазначив Юрій Луценко.

«А безвідповідальність керівництва призводить до повторення подібних випадків», — додав він.

old_editor, 15.04.2009 15:48Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини