Криза може сприяти збільшенню кількості наркоманів — експерт

В наслідок економічної кризи міжнародні експерти дійшли до висновку, що ціни на наркотики знижуються, що може сприяти збільшенню кількості наркоманів.

З цією думкою не погоджуються Івано-Франківські наркологи.

«Ціни навпаки підвищаться на наркотики, — вважає голова благодійного фонду «Солідарність» Андрій Микитин, в чию компетенцію входить робота з наркозалежними, — Сировини мало. Загалом в області близько 7 тисяч наркоманів, з яких тільки 800 знаходяться на обліку. Найгірше, що є тенденція до збільшення. Є кілька видів наркоманів: ті, які курять, які коляться та люди, які вживають синтетичні наркотики. Найбільше любителів синтетичних наркотиків серед молоді. Це стало особливо популярно серед представників різних субкультур. Сьогодні пити, курити, ковтати таблетки модно. З неповнолітніми наркоманами найважче працювати, вони не довіряють благодійним організаціям, які хочуть їм допомогти».

На думку Андрія Микитина, сьогодні в країні досить сприятливе середовище, щоб спробувати наркотики, і вже не мати можливості від них відмовитись.

«У будь-якому нічному клубі можна замовити собі напій чи інший продукт з наркотичними складовими і ніхто нічого не скаже. У всіх цивілізованих країнах світу заборонили продаж абсенту – психотропної речовини, а в нас вони у вільному продажі», — каже пан Андрій.

Андрій Микитин каже, що повернутись до нормального життя може і старий наркоман.

«30 процентів наркоманів, які лікуються чи знаходяться на обліку можуть зірватись, але покинути наркотики, лише 15 процентів – це безнадійні, хоча визначення безнадійні – коли наркоман вже на цвинтарі, для нас всі подають надію», — каже він.

У кожного наркомана є правило «Наркотик вміє чекати». І через багато років людина, після того як вперше спробувала наркотик, може в будь який момент здатись.

«В Італії наркомани, які пройшли лікування і живуть повноцінним життям, знімаються з обліку після 20 років. В нас від місяця до року. В моїй практиці були випадки, коли люди і після 20 років ламалися і помирали від наркотиків. Тут не може бути якихось передбачень, кожен випадок – особливий, але кожному потрібна допомога», — каже Андрій Микитин.old_editor, 15.04.2009 14:59Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини