На фоні кризи деякі галузі переживають бум

Незважаючи на кризу кредиту і занепад споживання, кілька окремих галузей процвітають, повідомляє CNN Money. Найбільш успішними в період рецесії виявилися сім секторів: відеогри, косметика, утилізація відходів, продуктові напівфабрикати, дешева роздрібна торгівля, прикладна освіта і швидке харчування.

Хоча акції більшості виробників відеоігор упали, у багатьох з них росте обсяг продажів. За даними NPD Group, продажі відеоігор виросли в жовтні на 18 %. Microsoft, що виробляє ігрові системи Xbox, побила всі рекорди продажів в «чорну п’ятницю» — традиційний у США день покупок після Дня Подяки наприкінці листопада: обсяг продажів перевищив торішній на 25 %.

Голова Estee Lauder Леонард Лаудер (Leonard Lauder) стверджує, що в лихоліття жінки незмінно починають купувати більше губної помади. Справді, прибутки Estee Lauder виросли в останньому кварталі на 31 %, а в той час як інші виробники косметики — Ulta та Avon — вимірювали зростання продажів у двозначних цифрах.

Виросли прибутки й у компаній утилізації відходів, таких як Allied Waste, Clean Harbors і Waste Management. Хоча деякі з них і знизили свої прогнози у зв’язку із загальним падінням споживчих цін, галузі сильно допомагає здешевлення палива і введення більш жорстких правил про захист навколишнього середовища.

Процвітає і галузь харчових напівфабрикатів. Так, доходи Kraft виросли в останньому кварталі на 7 %, а обсяг продажів General Mills виріс на 14 %.

Із всіх виділюваних Morningstar галузей промисловості, єдина, що закінчила рік у плюсі — дешеві магазини. Продажі лідера галузі Dollar Tree виросли в останньому кварталі на 6,2 %, Family Dollar — на 2,1 %, Wal-Mart’s — на 3,4 %.

Внаслідок зниження зайнятості, багато безробітних йдуть учитися в приватні мережі коледжів, такі як Strayer Education і Devry. Доходи Strayer виросли в останньому кварталі на 25 %, Devry — на 21 %, Apollo Group — на 13 %.

Нарешті, популярними в умовах рецесії виявилися і гамбургери за ціною один долар. У той час як звичайні ресторани повідомляють про катастрофічне падіння споживання, а іноді і розоряються, рівень продажів McDonalds виріс у листопаді на 7,7 %. Продажі Burger King та Subway теж значно виросли.

news.finance.ua

old_editor, 02.01.2009 13:11



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини