Росія втомилася і агресивно просить перемир’я – політолог

31 грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров дав лаконічне інтерв‘ю РИА «Новости». В ньому він уточнив акценти Кремля у переговорах з Вашингтоном.

«Химера Совєтського Союзу знову програє і просить про таймаут, щоб стримати своє чергове фіаско, але робить це з показною пихою. Щось схоже було у часи Гельсінського заключного акту у 1975 році. Гельсінські угоди стали визначальним чинником у відносинах СССР і НАТО у другій половині ХХ столітті. Тоді переговорний процес про комлексні безпекові гарантії також ініціювала Москва. Основним завданням для Союзу тоді так само було закріплення сфер впливу у Європі. Совок хотів визнання меж гетто «соцтабору» і гарантій того, що Захід на зазіхатиме на його межі. Таким чином Політбюро захищалося від конкурентної боротьби. Брєжнєв намертво закривав «залізну завісу» заповідника епохи «застою», про це у Фейсбуці пише політолог Михайло Басараб.

Як і тоді, каже він, сьогодні Росія (яка навіть в атрибутах уподібнюється до СССР) знову вимагає від Заходу юридичного визнання меж табору «русского мира».

«Кремль знову хоче взяти таймаут у конкурентній боротьбі, яку він програЄ і прогрАє. У 1975 році вони рятували від розпаду «соціалістичний табір». Сьогодні Кремль рятує від розпаду саму Росію. Москві знову потрібно закритися на передишку. По дорозі вони мріють прихопити ще й Україну. Гельсінський заключний акт Наради з безпеки і співробітництва у Європі не врятував від розвалу ні «соцтабір», ні сам Союз. Сьогоднішні претензійні і безпідставні ультиматуми Москви не врятують від колапсу Росію. Ми спостерігаємо за агонією залишків імперії. Усе це відбувається з надуванням поморщених щік і грою обвислих м‘язів», - вважає політолог.

Леся, 03.01.2022 10:24Вибір редакції

Найпопулярніші новини