Береза закликав Зеленського скликати засідання РНБО через загрозу анексії острова Зміїний

Колишній нардеп Борислав Береза звернувся до президента Володимира Зеленського  через пряму загрозу нового етапу вторгнення РФ на територію України.

За його словами, зараз під загрозою окупації острів Зміїний. Саме про це повідомляють як західні експерти та аналітики так і вітчизняні.

«Те, що Путін в псевдо-науковій маніпулятивній статті, що виклали від його імені на сайті Кремля, згадав саме острів Зміїний, лише підтверджує прогнози. А те, що в ней пишеться про начебто грубі порушення діючих на той момент правових норм при передачі УРСР при передачі острова Зміїний у 1948 році, каже про те, що кремлівський божевільний знов готовий порушувати територіальну цілісність України та планує подальшу силову експансію», - відзначив Береза.

За його словами, острів Зміїний знаходиться в районі величезних х покладів природного газу та нафти на континентальному шельфі України. Це десятки мільйонів тон нафти та десятки мільярдів кубометрів газу і це приваблює РФ, як будь-якого злодія, додав політик.

«Але головне це те, що втрата Зміїного запустить багато процесів, які несуть шкоду Україні. Це і зміна фактичних морських кордонів України, поширення морської блокади, яку зараз реалізує Кремль по відношенню до України, продовження блокування українських чорноморських портів, ще більше перешкоджання вільному судноплавству у Чорному морі та доступу до дельти річки Дунай, що омиває береги 10 країн. Все це може статися в будь-який момент, як тільки РФ розпочне свою операцію по захоплення острова Зміїний. Путін планує захопити Зміїний, щоб по декількох напрямках завдати шкоди Україні», - говорить екс-нардеп.

На його думку, сьогодні у Путіна у Чорному морі вистачає військових, щоб захопити острів Зміїний упродовж 5-6 годин, а впродовж 10-12 годин наростити сили та оборону Зміїного для довгострокового утримання острову.

«На жаль, у України немає зараз сил біля Зміїного, які можуть своєчасно зупинити ворога, а також не вистачить часу для власного реагування українських військ по цьому напрямку, щоб захистити Зміїний», - підкреслив Береза.

Для реагування на загрози Україна має досить обмежені можливості. Головним чином – реактивний склад сил і засобів із часовим плечем у рази більшим, ніж потенційно має РФ.

«Реальному стримуванню Москви від захоплення острову до часу побудови запланованих спроможностей ВМС України може стати розгортання у їх складі щонайменше чотирьох-шести амфібійно-ударних катерів, в тому числі класу Mark VI. Тоді час реакції двох-трьох таких катерів з морськими піхотинцями (групами ССпО) на борту з положення бойового чергування в Одесі складатиме до трьох годин та випереджуватиме агресивні дії з окупації Острову. Тимчасово, до відновлення мінімально необхідного рівня спроможностей ВМС України, їхню нестачу частково можливо компенсувати за рахунок перманентної ротаційної присутності в Чорному морі кораблів країн-членів НАТО, передусім США та Великої Британії. Це потребує відповідних політичних рішень. Ризик захоплення РФ острова Зміїний має бути озвучений на всіх можливих дипломатичних майданчиках для запобігання реалізації викладеного сценарію з використанням фактору неочікуваності з боку росіян. Пане, Зеленський, я часто попереджаю Вас та Уряд про те, що потім відбувається. І я роблю це зараз. Скликайте РНБО щоб прийняти рішення, які завадять втраті Зміїного та зруйнують плани Путіна. Зараз у вас ще є час. Потім його не буде. Будуть наслідки ваших дій або вашої бездіяльності», - написав у Фейсбуці Береза. 

Леся, 18.07.2021 15:50Вибір редакції

Найпопулярніші новини