Зеленський і його партія розпочали найнахабніший за час свого правління наступ на українську мову - нардеп

Президент Володимир Зеленський і його партія «Слуга народу» розпочали найнахабніший за час свого правління наступ на українську мову, про це у Фейсбуці повідомив нардеп Володимир Вятрович.

За його словами, кожен етап запровадження в дію нових положень закону про мову викликав у проросійських політиків істерику і бажання реваншу, бо з кожним таким етапом Україна стає міцнішою і віддаляється від Росії.

Втім намагання «слуг народу» зірвати перехід на українську мову в освіті і сфері послуг провалилися. Українці не лише не вірять у страшилки про «распятих русскоязичних бабушек», але й підтримують подальше втілення закон про мову.

З 16 липня набуває чинності частина 6 статті 23 закону про мову, яка передбачає, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова» і регламентує виконання цього правила в кінотеатрах, на телебаченні й інтернет-платформах.

Для кінотеатрів це практично нічого не змінює, адже фільми там і так демонструються українською.

«А от для Зеленського і проросійських олігархів- власників телеканалів – це замах на «святе». Адже серіальчики і фільми в телевізорі мають бути на общєпонятном язикє, а українська мова, цитуючи скандальну продюсерку «1+1» «годится только для комедий».  І депутати монобільшості Микита Потураєв і Євгенія Кравчук внесли законопроєкт 5554, яким під приводом ковіду пропонують перенеси вступ у дію цієї норми з 16 липня на «через два місяці після закінчення карантину». Який закінчиться невідомо коли, але точно не цього року і навряд чи наступного. Реальними ініціаторами цього проєкту є особисто Зеленський, а також проросійські олігархи, з якими він на публіку нібито бореться, а в реальності – разом займається промивкою мізків і русифікацією через олігархічні телеканали. Вже цього вівторка проєкт хочуть форсовано протягнути в порядок денний сесії ВР і ухвалити в турборежимі», - пише нардеп.

Одночасно, відзначає він, анонсовано атаку на іншу норму закону. З 1 січня 2022 року всеукраїнські газети й журнали повинні мати україномовну версію, що покладе нарешті край штучному засиллю російськомовної преси. «Слуги» хочуть скасувати і цю норму, бо, мовляв, «додаткова» україномовна версія спричинить збитки для видавців. Насправді україномовна версія має бути головною, а охочі економити можуть не випускати російськомовної версії.

«Зеленський і його слуги вирішили реалізувати одну з головних цілей Москви у гібридній війни проти України – забетонувати русифікацію українського медіапростору. Кожен, хто голосуватиме за ці антиукраїнські закони, відверто працює на Кремль, якими б байками про «збитки від української мови» це не прикривалося», - додав нардеп.

Леся, 29.05.2021 10:06Вибір редакції

Найпопулярніші новини