Підвищення мінімальної заробітної плати у наступному році не наздоганяє ріст цін на енергоресурси - економіст

Підвищення рівня мінімальної заробітної плати у наступному році не наздоганяє ріст цін на енергоресурси, а це обіцяє інфляцію. Про це у Фейсбуці пише економіст Андрій Новак.

Проектом держбюджету на 2019 рік передбачено підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень. Це підвищення складе 14% від сьогоднішнього показника.

«Для порівняння – ціни на газ піднімуть відсотків на 25. Ціна на газ для промисловості з 1 вересня вже підняті на 20%. Ріст цін на ціноформуючі ресурси вищі, ніж темпи росту соціальних платежів. Це вплине на ріст усіх цін, бо ціни на енергоресурси – обов'язковий елемент собівартості усіх товарів і послуг. І якщо вони зростають не на 1-2%, а на четверть – це суттєво вплине на ціни. При цьому курс на кінець 2019 року в бюджет закладається на рівні 29,4 гривень за долар, хоча на кінець цього року закладений курс 30,1. Отже, уряд якимось дивом планує зміцнення гривні, а це не сумісно з курсовою стратегією НБУ, яка полягає у плаваючому курсі. А вона призводить до девальвації», - пише Новак.

Леся, 20.09.2018 11:31Фоторепортажі