До кінця 2018 року гривня подешевшає як мінімум до 30 гривень за долар - експерт

Девальвація гривні останніми місяцями не пов'язана із сезонним чинником, як нас намагається переконати керівництво країни, про це говорить економіст Андрій Новак.

За його словами, відновлено план штучної девальвації гривні.

«Це було заплановано Кабміном і Нацбанком. Цей план прописано в держбюджеті, де так званий середньорічний курс гривні закладено на рівні 29,3 грн за долар. А курс на кінець року – 30,1 грн за долар. Ось від цього вони відштовхуються. Тобто до кінця 2018 року долар коштуватиме щонайменше 30 грн. Але якщо цьогоріч ми не отримаємо траншу МВФ і пов'язаних із ним грошей ЄС, то можлива і серйозніша девальвація гривні. Основні надходження в бюджет у нас ідуть завдяки інфляційному ефекту», - говорить Новак.

За його словами, у влади немає жодної економічної стратегії.

«З коментарів НБУ стосовно цього можна складати комікси. Настала весна – гривня падає, тому що сезон. Настала осінь – те саме. Випав сніг – аналогічно. Слухати це просто смішно. Вони можуть запевняти нас у чому завгодно, але довіри, на жаль, немає. Потрібно розуміти, що девальвація гривні – це падіння рівня наших із вами доходів. А паралельно ще зростають тарифи. Також на курс впливає і необхідність повертати кредити. Курс гривні формується залежно від загального валютного балансу. Але для цього й існують уряд і НБУ, щоб вести економічну політику, а не просто плисти за течією економічних подій. Поки що в нас стратегії немає. Навіть всередині Кабміну кожне міністерство що хоче, те й робить. Така сама ситуація і в Нацбанку», - вважає експерт.

Леся, 06.09.2018 14:09

Loading...
Loading...


Фоторепортажі