Уряд та Нацбанк проводять штучну девальвацію гривні - Новак

В Україні уже півтора роки, як немає економічних та фінансових підстав для девальвації гривні. Тому девальвація, яка з осені знову активізувалася – штучна, про це у Фейсбуці пише коломиянин, голова Комітету економістів України.

« Її проводить уряд разом з Нацбанком, щоб вбити двох зайців. По-перше, через інфляційний момент після девальвації, відбувається виконання та перевиконання наповнення державного та місцевих бюджетів. По-друге, задовольняється апетит крупних експортерів – це головні фінансово-промислові та політичні групи в країні. Для них, чим дорожче іноземна валюта, тим краще», - вважає Новак.

За його словами, штучна девальвація – це легка дорога для уряду та влади, але важка для всіх громадян України, які отримують доходи у гривні та українських підприємств, які не експортери. Таких у країні переважна більшість. Як мінімум – це малий та середній бізнес.

«Згідно бюджету на 2017 рік, запланований курс – 27,2грн/дол. Очевидно, що до цієї позначки поступово рухаємося. Нацбанк майже щодня оголошує новий курс, який говорить про девальвацію. До того ж у проекті держбюджету на наступний рік, вони відверто анонсували, що планують девальвувати гривню, як мінімум до 30,1 грн/дол на кінець 2018 року. Тобто на жаль, запланували продовжити штучну девальвацію гривні», - відзначив Новак.

Леся, 02.10.2017 10:50Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини