Виступ Тимошенко щодо надходження ліків для клінічних випробувань, назвали кумедним

Журналіст Михайло Андрійович для «Малакави»:

«Виступ Юлії Тимошенко у Верховній Раді на предмет того, що зараз до України надходять ліки для клінічних випробувань є недоречним – якщо не кумедним. Подібне триває повсякчас у багатьох країнах – до речі, прем’єрства Тимошенко це теж відбувалося. Зрозуміло, що українські «добровольці» обходяться дешевше за американців чи шведів.

Дійсно, пацієнтам медичних закладів нерідко пропонують прийняти участь в програмі тестування (випробовування) тих чи інших нових форм ліків. Має місце відбір по багатьох критеріях: вік, стать, хвороба та її перебіг, операційне втручання, період реабілітації, рецидив тощо. В ході співбесід-інструктажів пацієнтів попереджають про можливі наслідки, нерідко має місце «підписка-добровільна згода».

Робота по формуванню груп проводиться досить делікатно – переважно нею займаються досвідчені лікарі, визнані спеціалісти в тих чи інших медичних напрямках. Нерідко має місце певний ажіотаж серед бажаючих потрапити до такої «групи тестування». Людина, яка погодилася на випробування нових ліків нерідко отримує певні преференції. Це може бути сприяння в отримані групи інвалідності, безоплатна медична допомога чи консультація, невідкладна госпіталізація та диспансерне лікування. Може бути сприяння в отримані путівки на санаторно-курортне лікування. В багатьох випадках має місце й певна фінансове стимулювання.

Зрозуміло, що координатори (вербувальникам) таких груп отримують за свої послуги теж непоганий стимул».

Леся, 07.06.2018 08:39Вибір редакції

Найпопулярніші новини