Франківські ресторани та популярне на Буковелі кафе «Bugi.L» сплатять штрафи за незаконне використання музики

Закон у дії: суди масово виносять рішення про стягнення штрафів з власників закладів, що не сплачують роялті за використання музики. Одразу кілька закладів на Івано-Франківщині сплатять до 32 тисяч гривень штрафу за нелегальне використання музики, повідомлють в Українській лізі авторських і суміжних прав.

В жовтні Львівський апеляційний господарський суд виніс низку постанов про стягнення грошової компенсації з популярних кафе та ресторанів Івано-Франківщини за нелегальне використання музики.

Мова йде про чотири заклади – ресторан «Легенда Центр», бістро «Десятка», паб «Микулинецький» та популярне на Буковелі кафе «Bugi.L».

Суд задовольнив позови приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП) і зобов’язав власників закладів сплатити  грошову компенсацію. Суми штрафів складають від 14,5 до 32 тисяч гривень.

У постановах суду зазначено, що у лютому та березні 2016 року представником ОКУАСП була проведена низка контрольних прослуховувань у кафе та ресторанах Івано-Франківська та області. В результаті було зроблено фіксації публічного виконання музичного контенту у вищеназваних закладах.

Йдеться про використання для фонового озвучення пісень "River flows in you" у виконанні Tim,  "Rock around the clock" у виконанні "Bill Haley & His Comets", "Summer" у виконанні Calvin Harris, "When we stаnd together" у виконанні Nickelback та інших.

Під час судових розглядів власники закладів не змогли надати доказів легального використання музики, а саме наявності договору з правовласниками та сплати роялті. Це є порушенням майнових авторських прав і невиконанням норм Закону України «Про авторське право і суміжні права», а отже тягне за собою сплату штрафів.

Зауважимо, що мінімальна сума штрафу за нелегальне використання музики складає 10 мінімальних заробітних плат. При визначенні сум компенсацій суд виходить із розмірів мінімальної заробітної плати на момент проведення фіксацій. Тому на сьогодні нелегальне використання музики коштуватиме підприємцям мінімум 32 тисячі гривень.

 

Леся, 23.10.2017 12:56Вибір редакції