Від початку Майдану у Києві Мальтійці з Івано-Франківська зварили і роздали 125 000 порцій гарячої страви і понад півмільйона чаю!

" The land of the free and the home of the brave - Країна вільних і дім сміливих" – дбайливо і каліграфічно написав хтось на брудному задньому вікні нашого мікроавтобуса, який завжди припаркований на Майдані у Києві поблизу мальтійської польової кухні. Ці слова якнайкраще передають настрій і дух жителів країни, що вийшли на головну площу столиці з вимогою змін в країні. Сотні тисяч людей щодня беруть участь в мітингах, демонстраціях, акціях підтримки незаконно-репресованих, тощо. Вони приїхали до столиці з різних куточків України, часто витративши останні гроші на дорогу. Люди ночують у наметах на Майдані, або ж у киян, які тисячами "розбирають" людей по своїх домівках. Для багатьох з них єдиною можливістю загрітися, похарчуватися чи випити гарячого чаю є польові кухні на майдані.

Збереження віри і допомога потребуючим –  таким є гасло благодійної організації Мальтійська Служба Допомоги. Саме допомога людям у потребі є справжнім виявом братньої любові, а також сподіванням на справедливість і мир у країні і світі. Тому вже 2 грудня Мальтійська служба з Івано-Франківська встановила на Майдані свою польову кухню. Приготуванням їжі і її роздачею займається 20 волонтерів, які щодня працюють по 14 годин, видають при цьому, у найбільш насичені дні, по 3-4 тисячі порцій гарячих страв (овочева зупка, гречана каша з м'ясною підливою, юшка), та, вдумайтеся!!! 3000-3500L чаю (це приблизно 12-15 тисяч порцій).  Так працюючи на Майдані ми зустріли Новий рік, і радісний празник Різдва Христового. На Новий рік мальтійці пригощали мітингувальників традиційним салатом "Олів'є", якого виготовили аж 200 кг. Готуючись до Різдва духовно, не забули і за традиційні різдвяні страви: кутя, борщ з вушками, грибова юшка… Все для того, щоб люди на Майдані могли відчути дух цього свята, трохи домашнього тепла і затишку.

У цей величний різдвяний час хочемо сердечно подякувати всім, хто допомагає нам, хто молиться за нас, хто забезпечує нас матеріально, технічно чи фінансово. Особлива подяка жителям Києва і області, які щодня приходять на кухню з допомогою, нашим волонтерам з усієї країни і з-за кордону. За "родинну" підтримку дякуємо всім мальтійцям, партнерам з України, Австрії, Німеччини, особливо єпархії Трір. Дякуємо нашим жертводавцям з Івано-Франківська, Чернівців, Львова та Києва, українським громадам у Чікаго та у Мюнхені.

Бажаємо всім веселих Різдвяних свят, щасливого Нового Року, добра, миру і злагоди. Благослови Боже здоров’ям, щастям, любов'ю і добром!

Івано-Франківська Мальтійська Служба Допомоги

 

 

 

Леся, 09.01.2014 16:37Вибір редакції

Найпопулярніші новини