Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі новорічного шумахера

У вівторок, 17 грудня 2013 року, Івано-Франківським міським судом винесено вирок у кримінальній справі мешканця Івано-Франківська Андрія Прядка, 1992 року народження, який у новорічну ніч 2012-2013 років, скоїв наїзд на пішоходів, які відпочивали біля головної ялинки обласного центру Прикарпаття.

Так, 1 січня 2013 року близько 03 год. 40 хв. обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, заїхав на пішохідну зону по вул. Незалежності в м. Івано-Франківську – “стометрівку”, проїзд якою заборонено, де в цей час перебувало значне скупчення людей, які святкували початок Нового 2013 Року.

Незважаючи на те, що працівники міліції, які несли службу по охороні громадського порядку, вимагали припинення руху транспортного засобу в пішохідній зоні та намагались зупинити автомобіль, підсудний проігнорував їхні законні вимоги, продовжуючи рух по пішохідній зоні по вул. Незалежності в напрямку новорічної ялинки, при цьому допускаючи незначні контактні зіткнення з працівниками міліції та громадянами

На законну вимогу працівників міліції вийти з автомобіля та припинити грубе порушення громадського порядку підсудний не відреагував, а зачинився у салоні автомобіля. Після чого до автомобіля оточеного міліцією почали масово підходити обурені громадяни.

Злякавшись натовпу, обвинувачений намагався покинути місце пригоди та розпочав рух.

Оскільки у цей час в даній частині міста перебувала чимала кількість людей, Прядкові не вдалося належним чином впоратись із керуванням автомобіля і він почав здійснювати наїзд на громадян та торгові лотки.

Одній із жінок, яка в той час перебувала на «стометрівці» своїм автомобілем він завдав численних важких травм, після яких потерпіла провела тривалий період часу в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Призначаючи обвинуваченому покарання, суд врахував як ступінь суспільної небезпеки вчиненого, місце вчинення злочинів так і тяжкість вчиненого, особу винного та фактичні обставини по справі.

Пом’якшуючими обставинами суд вважає те, що підсудний вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується по місцю проживання та місцю навчання, визнання ним вини та щире каяття у вчиненні злочину, повне відшкодування заподіяної шкоди потерпілій, яка просить його суворо не карати, та те, що інші потерпілі не мають до обвинуваченого претензій майнового характеру і не бажають для нього надто суворої кари.

Обставиною, що обтяжує відповідальність обвинуваченого є вчинення злочинів у стані алкогольного сп’яніння.

Врахувавши всі обставини скоєння злочину та матеріали справи, Івано-Франківський міський суд визнав винним Андрія Прядка за ч. 2 ст. 286 КК України  та за ч. 3 ст. 296 КК України, і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки

Леся, 18.12.2013 09:03Вибір редакції

Найпопулярніші новини