Судова практика продовжує визнавати договори з КП «ЄРЦ»

Івано-Франківський міський суд у своїх рішеннях продовжує визнавати укладеними договори споживачів з КП «Єдиний розрахунковий центр», оскільки підприємство вжило всіх передбачених законом заходів з його укладання, в тому числі шляхом публікації в офіційному виданні – газеті «Західний кур’єр».

КП «ЄРЦ» продовжує системну позивну роботу з визнання договірних правовідносин щодо споживачів-неплатників на підставі нормативного акту обов’язкової дії. Таке рішення суду необхідне для належного оформлення відносин зі споживачами, котрі ухиляються від підписання договору з надання житлово-комунальних послуг.

Судом встановлено, що підприємство, керуючись рішенням міської ради, прийняло будинки на баланс та почало виконувати послуги відповідно до їх структури, періодичності та строків надання.

При цьому «ЄРЦ» виконав всі залежні від нього дії з укладання договору. Зокрема, у спосіб, передбачений ст. 634 Цивільного кодексу України, як договір приєднання. А саме: здійснив публікацію даного договору в офіційному виданні – газеті «Західний кур’єр» та на сайті domivka.if.ua, відкрив для споживача особовий рахунок та неодноразово направляв претензії про несплату за житлово-комунальні послуги, у яких роз’яснено суть укладання договору.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний укласти договір, підготовлений виконавцем на підставі типового. При цьому закріплена у законодавстві свобода договору (тобто право сторони на вільне укладання договору, визначення його умов та вибір контрагента) не є безмежною.

Суд встановив, що підготовлений КП «Єдиний розрахунковий центр» договір відповідає типовому, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України. А отже відмова споживача від його укладання суперечить вимогам ч.3 ст. 6, ст.. 627, 630 ЦКУ та ст. 19, 20 Закону «Про житлово-комунальні послуги».

До речі, таке рішення суду, потверджене вже в десятках ухвал, розходиться з безпідставними припущеннями Антимонопольного комітету.

Рішенням іменем України договір зі споживачем визнається укладеним, причому з моменту передачі будинку на баланс КП «ЄРЦ». Ухвали суду передбачають стягнення на користь КП «ЄРЦ» судового збору.

Юридична служба підприємства звертається до усіх мешканців будинків, що перебувають в управлінні КП «Єдиний розрахунковий центр» з проханням знайти час на отримання належного споживачу примірнику договору без судового спору. Зробити це можна в одному з офісів підприємства. 

Прес-служба КП «ЄРЦ»

Леся, 19.11.2013 13:16Вибір редакції

Найпопулярніші новини