«Зняття порчі» — коронний номер багатьох шахраїв

В наш час досить поширеними видами шахрайства є такі, що пов’язані зі «зняттям порчі», гаданнями. Розкриття такого роду злочинів та затримання підозрюваних ускладнюється тим, що жертви, як правило, повідомляють до міліції про злочин через деякий час. Тим самим дають можливість шахраям зі значною сумою грошей зникнути якнайдалі від місця події.

Різноманітні гадалки, провидці, віщунки, самозвані цілительки кочують від будинку до будинку, з села в село, становлять особливо небезпечну категорію шахраїв. Зазвичай вони наділені гіпнотичними здібностями та на підсвідомому рівні знають психологію людини.

«Зняття порчі» — коронний номер багатьох шахраїв. Схема цього виду шахрайства є дуже простою. Майбутню жертву зупиняють під будь-яким приводом просто посеред вулиці, запитують будь-що, аби тільки вступити з людиною у розмову. В якості подяки за отриману інформацію пропонують «зняти порчу», наведену заздрісниками, або ж поворожити. Жертву одразу ж піддають сильному психологічному впливу, маніпулюючи найуразливішими місцями кожної людини — життям, здоров’ям рідних та близьких, особистим щастям. Погодьтеся, більшість із нас, почувши, що життю наших батьків або дітей загрожує небезпека, віддадуть усе, аби уникнути неприємностей. Саме на це і розраховують шахраї, які ще й до того здатні вводити свою жертву у гіпнотичний стан.

Відтак, аби позбутись прокляття, вони пропонують провести спеціальний ритуал, під час якого виманюють у жертви все, що має хоч якусь матеріальну цінність. Одним словом такі провидиці успішно «знімають порчу», а разом з нею — все інше: гроші, коштовності, дорогі шуби. Найбільше вражає також і те, що деякі особливо емоційні та вразливі громадяни не лише віддають усе, що мають при собі, а й виносять заощадження з дому.

Нещодавно в Галицькому районі трапився схожий випадок. В місті Галичі до місцевої жительки підійшли дві незнайомі жінки, які запропонували їй поворожити, та, довго не думаючи погодилась. Псевдопровидиці розповіли, що на її родину якась жінка навела «порчу», і аби позбутись її потрібно провести спеціальний ритуал. Під час так званого ритуалу жінка віддала шахрайкам не тільки усі гроші, що мала при собі, а й винесла з дому заощаджень та золотих виробів на суму близько 170 тисяч гривень.

Аби не потрапляти у такі прикрі ситуації, радимо вам запам’ятати наступні поради:

- уникайте будь-яких контактів з особами, які хочуть яким-небудь чином привернути вашу увагу, на секунду затримати або зупинити, якщо ви в русі. Не бійтеся здатися грубими.

- якщо ви побачили на вулиці групу жінок, які пристають до перехожих з пропозиціями погадати, зняти порчу — краще заздалегідь перейдіть на інший бік вулиці.

- якщо до вас додому завітали незнайомі люди з подібними пропозиціями, не впускайте їх до помешкання. Зробіть вигляд, що ви вдома не самі. Намагайтесь не вступати у вербальний чи невербальний контакт з такими особами. У жодному разі не дивіться їм в очі, не відповідайте на запитання і не дозволяйте скорочувати між вами дистанцію чи торкатись вас.


Леся, 24.09.2013 13:16