Школа і дитсадок Івано-Франківська працювали, незважаючи на кишкову паличку

Ще тиждень тому у двох дитсадках і школі міста санстанція виявила кишкову паличку. Кількість небезпечних бактерій у харчоблоках перевищувала норму вдвічі. Заклад не закрили, кухні встигли відмити за одну ніч. І розголошувати цю інформацію, схоже, ніхто й не думав.

Початкова школа Івано-Франківська. На кухні - готують обід. У меню - борщ, плов і випічка власного приготування. Прибирають кожен день - запевняють кухарі.

- Після сніданків і після обіду у нас гігієнічне прибирання, дезинфікуємо посуд.

Але кілька днів тому перевірка санепідеміологів виявила кишкову паличку. Норма була перевищена удвічі.

Руслан Савчук, начальник Івано-Франківського міського управління Державної санепідеміологічної служби:

- Ми відбирали змиви не тільки з поверхонь тих же самих розробочних столів, а і з рук персоналу. На руках не виявили, а от на столах були. Це свідчить про те, що не зовсім якісно було проведене генеральне прибирання приміщення.

Педагоги виправдовуються - харчуванням школярів займається приватний підприємець, а значить, він у першу чергу відповідає за чистоту у харчоблоці.

Ольга Дорошенко, завуч початкової школи № 9 Івано-Франківська:

- Персональну відповідальність по великому рахунку повинен нести приватний підприємець. І в її штаті ці працівники троє і їй належить відповідати за це все.

При цьому школа продовжувала працювати у звичайному режимі. Не стали закривати на карантин і цей дитячий садок. Вихователі взагалі кажуть - про знайдену інфекцію нічого не знали.

- Хтось з батьків подзвонив, каже - ви працюєте? Ми кажемо - так працюємо. Ми порахували, що хтось пожартував і все.

А батьків не попередили - пояснюють педагоги й медики, бо нічого страшного не сталося. Ніхто з дітей не заразився. У лікарню не потрапив. Уночі харчоблоки продезинфікували.

Людмила Гласова, прес-секретар прокурора в Івано-Франківській області:

- Процес харчування не був перерваний. Тобто на наступний ранок і дитячі садки, і школа вже працювали.

Прокуратура видала припис про догану відповідальним за харчування дітей, повідомляє ІНТЕР.

Леся, 29.04.2013 12:47