Браконьєрам не уникнути відповідальності перед законом

Особливої актуальності набрало питання боротьби із браконьєрством, що трактується законодавством, як недозволене добування об’єктів тваринного світу, незаконне полювання на рідкісні види тварин, або полювання поза сезоном, полювання чи рибальство у недозволених місцях під час нересту та зимового періоду.

Безперечно, браконьєрство є серйозною проблемою. Цей незаконний промисел спричиняє зникнення багатьох видів тварин і завдає значних збитків не тільки природі, а й економіці держави, тож правоохоронцями області вживаються комплексні заходи по боротьбі із цим ганебнимявищем.

Правоохоронці нагадують, що за браконьєрство вітчизняним законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Згідно статті 85 адміністративного кодексу «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» браконьєрам загрожує накладення штрафу від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 85.1 адміністративного кодексу «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Штраф в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити згідно за вчинене правопорушення передбачене статтею 90 адміністративного кодексу «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України» Для посадових осіб передбачено ще жорсткіше покарання.

Кримінальна відповідальність за браконьєрство передбачена ст.248 та ст.249 Кримінального кодексу України. Зокрема, за незаконне полювання (ч.1 ст.248) може накладатися штраф в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж передбачається залучення до громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

Якщо ж такі дії були вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення об’єктів природного середовища, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за аналогічний злочин, тоді такі дії караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом згідно ч.1 ст.249 кримінального кодексу карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Якщо ж подібні дії мають характер масового винищення, або вчинені особою, раніше судимою за аналогічний злочин, то покарання є ще жорсткішим від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь та всього добутого.

Шановні громадяни! У випадку якщо вам стало відомо про факти браконьєрства, просимо повідомити про це в управління громадської безпеки УМВС України в Івано-Франківській області за номерами телефонів : (0342) 79-03-15, (0342) 79-03-16.

СЗГ УМВС України

в Івано-Франківській області

Леся, 18.04.2013 14:49



Вибір редакції

Найпопулярніші новини