За матеріалами СБУ засуджено колишнього першого заступника голови правління НАК «Надра України» за незаконне відчуження земельної ділянки

Набув чинності вирок Івано-Франківського міського суду у кримінальній справі, порушеній та розслідуваній Генеральною прокуратурою України, стосовно колишнього першого заступника голови правління НАК «Надра України».

Чиновник вимагав від підприємця 115 тис. доларів США за можливість отримати у власність земельну ділянку, що належала структурному підрозділу НАК «Надра України» – Калуській нафтогеологорозвідувальній експедиції, а також сприяти купівлі господарських споруд на цій ділянці, які на праві власності належали приватному підприємству.

У червні 2009 року співробітники СБУ затримали високопосадовця під час отримання через посередника 100 тисяч доларів США.

У ході слідства було встановлено, що за своїми посадовими обов’язками чиновник не міг розпоряджатися правом власності на земельну ділянку і, використовуючи своє службове становище, ввів в оману підприємця, який бажав її придбати. Посадовця було визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.15, ч.4 ст.190 (замах на шахрайство, вчинений у особливо великих розмірах) та ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Рішенням суду зловмисника засуджено до п’ятьох років позбавлення волі з іспитовим строком два роки. Його звільнено з займаної посади та позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади та з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах та в установах всіх форм власності на строк два роки. Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив вирок без змін.

 

 

Прес-служба Управління СБУ в Івано-Франківській області

Леся, 06.02.2013 09:23Вибір редакції

Найпопулярніші новини