Прокуратура Прикарпаття контролює розслідування незаконного видобутку 20 тис. тонн гравію на р.Прут

За фактом видобутку піщано – гравійну суміш із берегів річки Прут в селі Шепарівці Коломийського району Прикарпаття у період з 1 по 9 квітня 2013 року розпочато кримінальне провадження.

Прокуратура занепокоєна ситуацією з видобутком гравію через посилення загрози підтоплення населених пунктів, які знаходяться в низинах русел річок.

Попередньо встановлено, що у період з 1 по 9 квітня невідомі особи незаконно вивезли приблизно 800 вантажних машин суміші, а це щонайменше 20 тис. тон.

"Видобуток проводився без відповідних дозвільних на це документів. Це в той період, коли на Прикарпатті існує реальна загроза підтоплення населених пунктів, які знаходяться в низинах русел річок. Але це, як бачимо, не зупиняє окремих осіб і заради власних комерційних інтересів вони вчиняють такі незаконні дії", - сказав заступник прокурора області Олег Кіпер.

На березі річки правоохоронцями було виявлено 6 вантажних автомобілів марки "Вольво". Кожна з них завантажена піщано-гравійною сумішшю від 25 до 30 тон. Попередньо встановлено, що незаконно вибраний гравій призначався для будівництва торгового центру в м. Коломия.

Завантажені гравієм машини вилучені та поміщені на арешт майданчик.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр).

Санкція статті передбачає позбавлення або обмеження волі строком до 2-ох років або штраф від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На даний час встановлюються особи, які організували незаконний видобуток корисних копалин та матеріальні збитки, спричинені навколишньому природному середовищу.

Досудове розслідування триває та знаходиться на контролі прокуратури.

Ситуацією занепокоєні і в Державній екологічній інспекції області.

"Особливого контролю водні об’єкти потребують у квітні-травні, коли вибір піску та гравію з русел рік може завдати непоправної шкоди іхтіофауні – у цей час проходить нерест риби. В цей період заборонено проведення будь-яких робіт у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об’єктів області. Ми співпрацюємо з прокуратурою, оскільки це чи не єдина правова інстанція, яка звертає увагу на цю проблему", - сказала завідувач сектору державної екологічної інспекції Ольга Біленька.

Леся, 11.04.2013 09:15Вибір редакції

Найпопулярніші новини