Олександр Сич став одним із ініціаторів альтернативного законопроекту «Про вищу освіту»

Народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Сич став одним із ініціаторів альтернативного проекту Закону України «Про вищу освіту».

На противагу зареєстрованому у грудні 2012 року депутатами від Партії регіонів законопроекту «Про вищу освіту», який, як уже раніше відзначалося, поряд із поверненням вступних іспитів,  збільшенням строку навчання магістрантів та аспірантів приховує загрозу тотальної централізації й забюрократизування вищої освіти в Україні, опозиційними політичними силами напрацьовано та подано до розгляду у Верховну Раду України альтернативний законопроект (№1187-1).

Його ініціаторами спільно виступили Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок, Лілія Гриневич, Леся Оробець, Ростислав Павленко, Павло Розенко, Олександр Сич та Ірина Фаріон.

Як відзначив Олександр Сич, запропонована опозицією редакція проекту Закону України «Про вищу освіту» має важливе значення насамперед для адаптації національної системи вищої освіти до європейських стандартів та враховує ті нові завдання, що постали перед нашою державою в руслі приєднання до Болонського процесу.

На думку авторів законопроекту, у ньому передбачено максимальне студентське самоврядування, автономію вузів та самоврядування науково-педагогічного складу.

Так, запропоноване запровадження грантового порядку державного фінансування здобуття особами вищої освіти суттєво  полегшить громадянам доступ до якісної вищої освіти. Зокрема, визначена законопроектом кількість державних грантів передбачає, що кількість осіб, які зможуть отримати державні гранти на навчання, має становити не менше 30% від кількості осіб, які здобудуть у поточному році повну загальну середню освіту, і не менше від 50% випускників загальноосвітніх середніх шкіл ІІІ ступеня.

Важливе значення для розвитку вищої освіти матиме й передбачене законопроектом звільнення вищих навчальних закладів від необгрунтованої адміністративної опіки органів державної влади, насамперед – від втручання у зміст освіти та оцінювання результатів навчання. Повноцінна академічна та фінансово-економічна автономія вищих навчальних закладів створить умови для здорової конкуренції на ринку освітніх послуг і дозволить вищим навчальним закладам успішно інтегруватись у європейський та світовий освітній простір. 

Леся, 18.01.2013 16:54



Вибір редакції

Найпопулярніші новини