Лутковську засипали скаргами на вибори

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська стурбована численними повідомленнями про порушення виборчих прав громадян.

Про це сказано в повідомленні прес-служби омбудсмена.

У Лутковської повідомили, що до її офісу "надходять численні повідомлення від спостерігачів щодо порушення виборчих прав громадян на виборах 2012 року".

"В робочому порядку йде оперативне реагування та перевірка ситуації на дільницях, із яких надходять повідомлення", - сказано у повідомленні.

Зокрема, з Житомирської, Черкаської, Хмельницької областей та АР Крим надійшли повідомлення про відсутність на інформаційних табличках допису "У кабінці для таємного голосування відеоспостереження не ведеться".

Крім того, у Лутковської зазначили, що на деяких дільницях відеокамери систем спостереження спрямовані таким чином, що стає проблематичним досягти публічності та прозорості виборчого процесу.

"На виборчих дільницях у Ялті на кабінках для таємного голосування відсутні шторки, що створює загрозу порушення принципу таємності волевиявлення громадян. На запит офісу уповноваженого з прав людини в Раді Міністрів АРК пояснили, що рішення щодо такого облаштування кабінок прийнято окружною виборчою комісією №7 та погоджено з Центральною виборчою комісією", - сказано у повідомленні.

Представник уповноваженого з питань дотримання виборчих прав громадян Михайло Чаплига направив лист до ЦВК із проханням вивчити ситуацію та вжити заходів реагування з метою виправлення ситуації, що склалася.

Українська правда

Леся, 28.10.2012 19:36Вибір редакції

Найпопулярніші новини