Опозиційні сили мають підписати угоду про спільні дії в новій ВР, - Арсеній Яценюк

Голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявляє про необхідність підписання політичної угоди про спільні дії в парламенті між опозиційними партіями та кожним єдиним кандидатом-мажоритарником від опозиційних сил.
 
Про це він заявив під час прес-конференції в Донецьку.
 
Арсеній Яценюк наголосив, завдання опозиції – не лише отримати якомога більше місць у парламенті: «Ми повинні чітко сказати народу України для чого ми приймаємо рішення щодо об'єднання на одномандатних округах і формування партнерства між опозиційними партіями».
 
Для цього, підкреслив він, таке рішення має супроводжуватися підписанням політичної угоди між опозиційними силами щодо майбутньої співпраці в наступному парламенті і, найважливіше, - щодо голосування в наступному парламенті.
 
Він нагадав, що кожен із кандидатів в депутати від ВО «Батьківщина» прийняв присягу, відповідно до якої він несе ряд політичних зобов’язань.
 
«Починаючи з того, що він повинен вступити до фракції ВО «Батьківщина» і закінчуючи тим, що він зобов'язаний проголосувати за наш пакет законів», - підкреслив Арсеній Яценюк.
 
«Тому в рамках політичної співпраці з різними політичними силами, треба сьогодні чітко зазначити, хто і що буде робити в новій Верховній Раді, і щоб така угода була скріплена на тільки підписами політичних лідерів, а щоб під цією угодою поставили підписи ті кандидати в депутати, які будуть висунуті в одномандатних мажоритарних округах як єдині кандидати», - наголосив він.
 
Арсеній Яценюк оголосив 7 пунктів, які мають бути предметом цієї угоди.
 
«Не дати можливості змінити Конституцію президенту Януковичу під себе, за якою він захоче обиратися в парламенті і відібрати право українців фактично вибирати собі владу», - сказав він.
 
Наступний пункт угоди - голосування за закон України про порядок імпічменту президента і створення тимчасової парламентської комісії з питання імпічменту.
 
Усі депутати від опозиційних сил також мають проголосувати за продовження мораторію на продаж землі.
 
«У нашому пакеті повинно бути продовження мораторію на продаж землі до 1 січня 2016 року. При цьому треба буде зробити низку речей, в першу чергу – це формування земельного ринку як такого і встановлення державної гарантованої ціни на землю, яка повинна бути на рівні країн-членів ЄС, щоб не допустити скупку за копійки і перепродаж української землі», - підкреслив Арсеній Яценюк.
 
За його словами, для забезпечення відповідальності не тільки президента, але і народних депутатів, предметом політичних домовленостей повинен бути закон України про відкликання народного депутата України. «Ми вважаємо, що в новому парламенті повинна бути юридична відповідальність членів парламенту за невиконання своїх обіцянок».
 
Ще одне важливе питання, переконаний він, - це особисте голосування народних депутатів.
 
«У такому політичному пакеті повинно бути прийняття рішення про особисте голосування і введення кримінальної відповідальності за голосування чужими картками», - підкреслив Арсеній Яценюк.
 
Також, підкреслив він, в угоді мають бути пункти щодо скасування Податкового кодексу та ухвалення Кодексу економічного зростання, а також про скасування пенсійної реформи та ухвалення власної реформи пенсійної системи.
 
Він наголосив, що рішення про спільні дії опозиційних сил мають прийматися прозоро і публічно. «В першу чергу, це правильно по відношенню до народу України. Тоді народ України зрозуміє, навіщо ми об’єднались, навіщо прийняли рішення підтримувати саме цього кандидата і що зміниться в новому парламенті», - наголосив голова Ради Об’єднаної опозиції.
 
Відповідаючи на запитання про можливість узгодження мажоритарників із партією «Удар», Арсеній Яценюк нагадав, що Об’єднана опозиція «Батьківщина» та ВО «Свобода» прийняли рішення про узгодження кандидатів у депутати на мажоритарних округах.
 
«Сподіваюсь, що таке рішення буде нами взаємно ухвалене ще з однією партією – це партія «Удар». Це дасть можливість кардинально змінити виборчу картину і дозволить нам як опозиції виграти набагато більшу кількість мажоритарних округів, ніж сьогодні прогнозується», - додав він.
Леся, 12.10.2012 10:13Вибір редакції

Найпопулярніші новини