Івано-Франківськ: У виборчому окрузі №87 до складу ДВК включили покійника

Спостерігач ОПОРИ виявив, що до складу ДВК № 260500, що у селі Гвізд Надвірнянського району (виборчий округ №87) був включений місцевий житель, який помер ще на початку 2012 року. Факт смерті чоловіка підтвердив сільський голова Василь Половко, а на сільському цвинтарі спостерігач знайшов могилу члена ДВК від партії «Народна ініціатива» Володимира Кочержука.

«Правоохоронним органам не зашкодило б звернути увагу на те, як окремими суб’єктами виборчого процесу здійснювались подання кандидатур до складу ДВК. Бо мені трохи складно уявити, як покійна людина могла написати заяву на участь у роботі виборчої комісії. А це, на мою думку, підробка документів, бо заяву від імені покійника хтось таки написав», – зауважив Іван Маруняк.

Цей випадок є одним із доказів, що підтверджує спроби маніпуляції суб’єктами подання кандидатур до ДВК. Під час проведення жеребкування спостерігачі ОПОРИ масово фіксували дублювання осіб у поданнях кандидатур до складу ДВК від різних суб’єктів виборчого процесу та подання недостовірних даних про кандидатури на роботу у ДВК.

Найяскравіше цю проблему ілюструє випадок у виборчому окрузі №85 (центр м. Калуш), де під час жеребкування кандидатур у ДВК виявили близько шести тисяч «двійників» та неіснуючих осіб з дев’яти тисяч кандидатур. Все це спричинено спробами учасників виборчого процесу забезпечити собі максимально велике представництво у складі ДВК за допомогою подання кандидатур до дільничних комісій від так званих технічних партій.

«У ДВК, в яких не виключили «двійників» і неіснуючих членів комісії виникли труднощі із проведенням перших засідань та виникатимуть проблеми в подальшій роботі, оскільки неіснуючі члени комісії або «двійники» не можуть брати участі у роботі комісії», –підкреслює Іван Маруняк.

Леся, 03.10.2012 17:03Вибір редакції

Найпопулярніші новини