Микола Томенко: В Україні відбувається масовий неприхований підкуп виборців

Сьогодні під час брифінгу у парламенті один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко представив докази «системи масового неприхованого прямого підкупу виборців, який сьогодні відбувається в Україні».
 
Томенко зазначив, що «реальна виборча кампанія відбувається у селах та містечках на мажоритарних округах, і саме мажоритарні округи визначатимуть долю країни».
 
Він повідомив, що за останні два місяці побував у 15 областях України, а тому може робити певні висновки.
 
«У багатьох областях відбувається те, що можна назвати системою масового неприхованого прямого підкупу виборців», - сказав політик.
 
Микола Томенко розповів, що найчастіше прямий підкуп виборців відбувається шляхом роздачі так званої благодійної допомоги.
 
Він також підкреслив, що, за свідченнями очевидців, кандидатам в народні депутати в цьому допомагають правоохоронні органи, які «захищають» від «провокацій» з боку опозиції, яка може звинуватити їх в незаконності таких дій.
 
Для прикладу Микола Томенко привів два округи: один в Києві, де балотується О.Супруненко, інший – в Черкаській області, де балотується В.Зубик.
 
Так, говорячи про перший, Томенко розповів, що зараз йде боротьба за виборчі мережі Черновецького-Аделаджі.
 
Він нагадав, що ще до мерських виборів було створено систему мережевого голосування. Мережа, як йдеться у повідомленнях ЗМІ, працює дуже просто, наприклад, в окрузі приблизно 50 тисяч людей, є картотека малозабезпечених, яким, починаючи з літа цього року щомісяця роздавалися по 50 гривень, згодом по 100 гривень. Ближче до виборів цим громадянам дзвонять і нагадують про себе, цікавляться чи не змінив громадянин своєї позиції тощо. І так аж до виборів, а після виборів – останній грошовий транш.
 
Микола Томенко зауважив, що, зважаючи на це, влада виставила на округи в Києві маловідомих людей, і сьогодні підтримує не кандидатів від Партії регіонів, а тих, хто є власником частини такої районної мережі.
 
Стосовно іншого згаданого округу, Томенко повідомив, що йому було продемонстровано відеоматеріали того, як на Черкащині більш багаті люди, зокрема, народний депутат Володимир Зубик, який кілька разів за п’ять років був на засіданні Верховної Ради, жодного разу не виступив, не вніс жодного проекту закону та депутатського запиту, але запам’ятався всім по так званій справі компанії «Лівела», що, згідно звіту слідчої комісії ВР, не заплатила податки в розмірі 2,9 мільярди гривень, теж організував схему підкупу виборців.
 
Микола Томенко повідомив, що, як йдеться у наданих йому з Черкащини матеріалах, штаб даного кандидата нібито зареєстрував Черкаську обласну незалежну профспілку «Майбутнє Черкащини» і отримав у місцевої влади список найбідніших категорій населення з адресами.
 
Далі схема працює наступним чином: підбираються люди, яким дзвонять і пропонують грошову допомогу. Громадяни, які погоджуються, приходять, надають свої паспортні дані та пишуть заяву на надання їм матеріальної допомоги. Зокрема, в заяві вони підтверджують, що підтримують програму «Суспільна допомога» Черкаської обласної незалежної профспілки «Майбутнє Черкащини» і просять надати на виконання програми матеріальну допомоги у розмірі 300 гривень (видається частинами 150 +150). Ціль цієї програми, як йдеться в документі згаданої незалежної профспілки «Майбутнє Черкащини», «надати всім бажаючим громадянам Черкаської області матеріальну допомогу».
 
Зважаючи на це, Микола Томенко повідомив, що офіційно передасть отримані ним матеріали в правоохоронні органи, «бо у мене є абсолютне переконання, що це робиться з допомогою правоохоронних органів, адже є приклади, коли подібне відбувається у школі, будинку культури, магазині тощо».
 
Водночас, політик зазначив, що «мало надії на правоохоронні органи» і він все-таки «сподівається на свідомість людей, які, не дивлячись на благодійну допомогу, голосуватимуть не за гроші, а за свої переконання».
Леся, 02.10.2012 16:27Вибір редакції

Найпопулярніші новини